www.vnl.ee

Üle Eesti on pingeta pisut üle 2400 alajaama

Teisipäeva ennelõunase seisuga oli üle Eesti veel pingeta 2418 alajaama, tõenäoliselt saavad tänase päeva jooksul suuremad rikked kõrvaldatud viies maakonnas.

Ilmselt saavad teisipäeva jooksul suuremad rikked täies mahus likvideeritud Harjumaal, Ida- ja Lääne-Virumaal, Raplamaal ja Järvamaal, teatas BNS-ile Eesti Energia Jaotusvõrgu pressiesindaja.

Õhtuks võib jääda neisse maakondadesse veel üksikuid madalpingerikked.

Pikemalt võivad jääda ilma elektrita mõned inimesed Mustvee kandis, sest Avinurme-Mustvee vahel olev liin on vigastatud.

Teisipäeval kella 11 ajal oli üle Eesti pingeta veel 2418 alajaama. Võrreldes hommikuga, on elektriühendus taastatud rohkem kui sajas alajaamas.

Pärnus ja Pärnu maakonnas oli pingeta 558, Viljandimaal 460, Saaremaal 264, Võrumaal 222, Valgamaal 213, Põlvamaal 128, Jõgevamaal 80 ja Tartumaal 72 alajaama.

Ööl vastu teisipäeva kell 2.46 kukkus Saaremaalt Hiiumaale suunduvale keskpingeliinile puu ja katkestas täielikult saare elektriühenduse. Toide taastati teisipäeval kell 12.19.

Suuremate rikete kõrvaldamine on peagi lõppemas Raplamaal, kus pingeta on kaks alajaama, ning Harjumaal (pingeta viis alajaama), Lääne-Virumaal (31), Ida-Virumaa (üks) ja Järvamaal (üheksa alajaama).

Viiest maakonnast vabanevad remondibrigaadid suunatakse neisse piirkondadesse, mis tormis enam kannatada said.

Teisipäeva hommikul sõitis esimese praamiga üks neljaliikmeline brigaad koos puuri ja tõstukiga Saaremaale lisaks appi. Kolmapäeval läheb lisaks veel kolm brigaadi.

Lisabrigaadid on kohal ka Pärnumaal Häädemeeste ja Kilingi-Nõmme kandis.

Üle Eesti on töös ligi 200 täisvarustuses brigaadi, neist ligi 30 Pärnumaa eri piirkondades.

Kuna elektrikatkestuste kõrvaldamiseks on vaja liinielektrikuid, eritehnikat, tõstukeid liinide puhastamiseks ja puure, on energiafirma võtnud ühendust kõigi Eestis vajalikku eritehnikat omavate ettevõtetega.

Eesti Energia soovitab üleujutatud majade elanikel enne elektriseadmete kasutamist lasta elektrisüsteem üle kontrollida, kuna tormi ajal sisse lülitatud elektrisüsteemid on vahepeal saanud niiskuskahjustusi.

Niiskuskahjustuse saanud elektrisüsteemi sisselülitamisel võib puhkeda tulekahju. BNS   11 Jaanuar 2005