www.vnl.ee

Kriisireguleerimismeeskond lõpetab töö

Ilmaolude paranemise ja otseste päästetööde lõpetamise tõttu lõpetab ka valitsuse kriisikomisjoni kriisireguleerimismeeskond täies koosseisus töö kriisireguleerimiskeskuses.

Päästetööde, tormikahjustuste likvideerimise ja olukorra jälgimise ning hindamisega, samuti maakondadega info vahetamisega tegeleb päästeameti koordinatsioonikeskus, teatas BNS-ile kriisireguleerimismeeskonna teavitusrühm.

Maakondades jätkub tormikahjustuste likvideerimine.

Teisipäeval kell 12.20 taastus Hiiumaa elektriga varustamine. Pärnus oli kell 12.40 veetase 97 sentimeetrit ja Läänemaal Rohukülas 88 sentimeetrit üle Kroonlinna nulli. Kõigis loodusõnnetuse piirkondades on olukord stabiilne ja veetase allpool kriitilist piiri.

Suuremad häired mobiilsides on kõrvaldatud, häireid esineb veel Viljandimaal. Taastunud on ka Kärdla EMT-masti töö. Tavatelefonivõrk töötab valdavalt häireteta.

Eesti Energia andmetel oli täna kell 11 Eestis pingeta veel 2418 alajaama. Eesti Energia hinnangul saavad teisipäeva jooksul suuremad rikked likvideeritud Harjumaal, Ida- ja Lääne-Virumaal, Raplamaal ning Järvamaal. Õhtuks võib jääda nendesse piirkondadesse veel üksikuid madalpingerikkeid.

Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituut ennustab täna ööseks vahelduva pilvisusega oluliste sademeteta ilma. Puhub edela- ja läänetuul neli kuni kümme, saartel ja rannikul puhanguti 12-15 meetrit sekundis.  BNS   11 Jaanuar 2005