www.vnl.ee

Märtsis läheb Afganistani suurem demineerimismeeskond

Märtsis sõidab missioonile Afganistani senise kaheksaliikmelise meeskonna asemele 12-liikmeline demineerimismeeskond.

NATO juhitud operatsioonis osalevasse meeskonda kuuluvad peale demineerijate ka meedikud ja julgestajad, teatas BNS-ile kaitsejõudude teavitusosakond.

Seega suureneb märtsis Eesti kaitseväelaste osalus Afganistanis praeguselt üheteistkümnelt viieteistkümnele.

Demineerimismeeskonna väljaõpe algab Tapa väljaõppekeskuses järgmisel nädalal.

Praegu teenib Afganistanis rahutagamismissioonil (ISAF) kaheksaliikmeline demineerimismeeskond, kaks staabiohvitseri ning üks lennujuht, nende rotatsioon toimub veebruaris ja augustis.

Riigikogu otsustas kolmapäeval pikendada Eesti kaitseväe üksuste kasutamist rahvusvahelisel rahutagamismissioonil Afganistanis 20 kuu võrra ehk 2006. aasta septembrini.

Otsuse järgi suureneb üksuste koosseis 25 kaitseväelaseni, üksusi võidakse suurendada järgmisel aastal.

Missiooni üksused komplekteeritakse elukutselistest kaitseväelastest, kes osalevad missioonil vaba tahte alusel. Missioonieelsed ja missioonil viibimise kulud kaetakse kaitseministeeriumi eelarvest. Tänavu on kaitseväe missioonide tarbeks Afganistanis kavandatud umbes 19,2 miljonit krooni.

Esimese missiooniüksusena kasutab demineerimismeeskond Eesti enda soetatud soomukeid. Meeskonna kasutuses on neli Lõuna-Aafrika Vabariigis toodetud ja Suurbritannialt ostetud ratassoomukit Mamba.  BNS   13 Jaanuar 2005