www.vnl.ee

Politsei käitus Õismäe plahvatuse ajal nõuetekohaselt

Politseiametis läbi viidud distsiplinaarjuurdlus tuvastas, et politseinikud käitusid mullu novembris Tallinnas Õismäel ühe korrakaitsja elu nõunud plahvatuse lahendamisel nõuetekohaselt.

Politseiameti pressiesindaja Annela Laaneotsa sõnul jõuti juurdluse käigus järeldusele, et politseiametnikud ja Põhja prefektuuri juhtimiskeskuse töötajad käitusid sündmuse lahendamisel oma teenistuskohustusi täites nõuetekohaselt, vahetasid infot korrektselt ja õigeaegselt.

"Antud sündmuse taktikaliseks analüüsiks on moodustatud politseipeadirektori korraldusel töögrupp, kes analüüsib juhtunut ja kelle töötulemuste põhjal saab anda toimunule hinnangu ja ettepanekud juurutamiseks politseiõppes," ütles Laaneots BNS-ile.

Tallinnas Õismäel toimus mullu ööl vastu 25. novembrit plahvatus, kus hukkus naispolitseinik koos end õhkinud mehega.

Plahvatus toimus kella 3.22 ajal politseibussis, kuhu oli sisenenud mees, kellel oli keha ümber seotud lõhkematerjal. Surma sai Põhja politseiprefektuuri korrakaitseosakonna kiirreageerimistalituse künoloogiateenistuse konstaabel Julia Gorbatšjova, kes jäi autosse õhkijaga kahekesi.

Plahvatuses said kolm politseinikku raskelt vigastada, neist kaks on pääsenud kodusele ravile. Plahvatuses hukkus ka teenistuskoer.

Lisaks said kergemaid vigastusi vähemalt neli õhku paiskunud politseiauto läheduses viibinud politseinikku, kes aga haiglaravi ei vajanud.  BNS   13 Jaanuar 2005