www.vnl.ee

Vene graniidifirma tuleb Eestisse

Täna avas Narvas pidulikult oma kontori Venemaa ühe suurima graniiditootja esindaja osaühing International Stone Constuction Group (ISCG). Kivi kaevandamise ja töötlemisega tegeleval ettevõttel Vozroshdenie on Venemaal kaheksa kivimurdu, kokku töötab ettevõttes umbes 5000 töölist.

“Meie toodangu vastu tunnevad huvi Eesti ühed suurimad ettevõtted. Lisaks sellele vajavad kõik tänavad graniitkillustiku,” ütles International Stone Constuction Group (ISCG) juhatuse liige ja peadirektor Priit Saksing.

Saksingu sõnul vajavad kvaliteetset ja praktiliselt kulumatust graniidist plaate Eestis ka paljude ausammaste esised platsid ja mitmed linnaväljakud sillutuskive. ISCG loodigi just selleks, et Venemaal asuv eurosertifikaati omav ettevõte pääseks läbi Eestis ka Euroopa Liidu (EL) turule. “Graniidist valmistatud toodete sortiment, mida pakkuma hakkame, on väga lai,” lisas ta.

Vastavalt äriplaanile alustab ISCG oma tegevust Venemaal asuva graniidifirma Vozroshdenie toodete turustamisega. Kui kõik kulgeb plaanide kohaselt, avatakse kas käesoleval või järgmisel aastal graniidi tööttlemise tehas Ida-Virumaal.

“Graniidifirma tulek Narva on hea näide sellest, et Vene kapital usaldab Eestit. Ida-Virumaa on heaks palatvormiks EL minekuks, sest siinsed ärimehed tunnevad hästi mõlema poole kombeid, tavasid ja seadusi,” ütles Ida-Viru maavanem Ago Silde.

Silde sõnul arvestavad graniiditootjad oma plaanides Sillamäe sadama valmimisega, sest valmivasse tehasesse tahetakse graniit tuua just selle sadama kaudu.

Pidulikul avamistseremoonial tutvustati Vozroshdenie ajalugu ja töid, mida viimase kolme aasta jooksul tehti Peterburi linna korrastamiseks aastapäeva tähistamiseks. Uhkusega mainiti, et Londonis asuva Peeter I ausammas on pärit nende firmale kuuluvast karjäärist.

Graniidiettevõte ajalugu algab 1945.aastal pärast sõda ja rajati selleks, et alustada Peterburi (siis Leningradi) taastamistöid. Ettevõttele kuuluvad graniidikarjäärid asuvad Viiburis ja Karjalas. Eelmisel aastal avati kaks uut karjääri.

Varem avaldatud plaanide kohaselt investeeritakse Ida-Virumaale graniiditöötlemise tehase ehitamiseks kuni 50 miljonit krooni ja luuakse 30 uut töökohta.

VNL-Online


   16 Märts 2005