www.vnl.ee

Tokio annab sumo MM-i korraldajaõigused Rakverele

Rakvere linnapea Andres Jaadla sõidab homme, 21. juunil koosEesti noortekoondisega Tokiosse, et esindada sumo juunioride MM-ilRakveret kui järgmist korraldajalinna.
 
Rahvusvahelise Sumoföderatsiooni presidendi Hidetoshi Tanaka kutselosaleb Andres Jaadla 1.-4. juulini toimuvatelmaailmameistrivõistlustel, sealhulgas tseremoonial, kus Tokio annabRakverele üle korraldajalinna õigused. Linnapea programmis on kaeelnevalt arvukalt muid kohtumisi ja tegemisi.

Esimesed noorte maailmameistrivõistlused sumos väljaspool Jaapanittoimuvad järgmisel aastal Rakveres, praeguste plaanide kohaselt 23.-27.augustil.

Andres Jaadla sõnul on see nii Rakverele kui ka kogu Eestile suur au javastutus.

"Usun, et oma spordihalliga suudab Rakvere selle ülesande edukalttäita," sõnas Jaadla.

Linnapea Jaapani-külaskäigu programmis on ka kohtumine KaidoHöövelsoniga, kes teeb kiiret karjääri Jaapani sumo profiliigas.

Tokios peaks ka otsustatama, kus toimub juunioride MM 2007. aastal.Sarnaselt Rakvere linnapea kutsumisega Tokiosse kutsutakse 2007. aastavõistluste korraldajalinna linnapea kutsutakse järgmisel aastalRakverre.

Tänavusel noorte sumo MM-il osaleb ka 4-liikmeline Eesti noortekoondisRiho Rannikmaa juhtimisel. Neist kaks on Rakvere poisid Liivar Kongi jaMeelis Peil, kelle osavõttu toetas rahaliselt ka Rakvere linn.

Viimati esinesid Rakvere noored sumomaadlejad edukalt Ungaris toimunudEuroopa meistrivõistlustel.  

VNL-Online


   20 Juuni 2005