www.vnl.ee

Rakvere raudteejaama ostab Telfer Grupp

Eelläbirääkimistega pakkumise tulemusel võõrandab Rakvere linn raudteejaama kinnistu osaühingule Telfer Grupp pakkumishinnaga 460 000 krooni, otsustas täna Rakvere linnavalitsus.

Telfer Grupp kavatseb jaamahoonesse ehitada kontoriruumid, toitlustuskoha, tasulise WC ning võimalik, et ka mõned majutuskohad.

Jaama puiestee 6a kinnistu võõrandamise üheks peamiseks tingimuseks on see, et 15 aasta jooksul pärast ostmist müüakse jaamahoones rongipileteid, reisijate käsutuses on ootesaal ning kinnistu territoorium on avalikus kasutuses, sealhulgas avatud ühistranspordi jaoks. Samuti peab ostja renoveerima kogu raudteejaamahoone hiljemalt 1. novembriks 2006. Nende tingimuste rikkumise korral on linnal õigus nõuda pool miljonit krooni leppetrahvi.

Praegune Rakvere raudteejaam on ehitatud mõned aastad pärast II maailmasõda vana jaamahoone asemele, mille Nõukogude lennuvägi 1944. aasta septembris puruks pommitas. Hoone ehitisealune pind on 470 m², suletud netopind 357,2 m². Kinnistu pindala on 1772 m² .

Pakkumine kinnistu võõrandamiseks kuulutati välja juunis, tähtajaks laekus pakkumine ainsana Telfer Grupp OÜ-lt. Eelläbirääkimiskomisjon otsustas pakkumise tunnistada vastavaks ning firma esindajaga peeti eelläbirääkimisi. Lõpliku pakkumine esitas Telfer Grupp 17. augustil ning komisjoni hinnangul oli see linnale sobiv. Täna kinnitas linnavalitsus Telfer Grupi eelläbirääkimistega pakkumise võitjaks.

Rakvere raudteejaam on suurema avaliku tähelepanu keskmes sel pühapäeval, kui Rahvusooper Estonia teeb seal oma esimese peatuse kontserdirongiga Estonia Ekspress. Jaamahoone ees algab kell 11 tunniajane kontsert, millel esinevad ooperikoor ja solistid ning Virumaa Poistekoor. Estoonlaste kinnitusel juhib üritus tähelepanu ka Eesti Raudtee 135. juubelile ja mitme linna soovile reisirongiliiklus jälle käima saada.

VNL-Online


   22 August 2005