www.vnl.ee

Eesti elanik on seotud internetipettusega USA-s

Vähemalt üks Eesti elanik on vahistatud seoses Ameerika Ühendriikides käiva suuremahulise internetipettuste ja niinimetatud identiteedivarguste juhtumi uurimisega.

Uudisteagentuuri AP teatel on Ameerika Ühendriikide võimud vahistanud 21 inimest, keda süüdistatakse krediitkaardipettustes, identiteedivargustes ning isikuandmetega kauplemises. Lisaks vahistatutele on süüdistus esitatud veel paarikümnele USA elanikule.

Selle juhtumiga seoses on lisaks USA-s arreteeritutele vahistatud ka umbes 20 inimest mitmes riigis, sealhulgas ka Eestist, teatas AP.

Eesti politseiameti esindaja ei täpsustanud, mitu inimest on seoses selle juurdlusega Eestis vahistatud või üle kuulatud.

"Tegu on väga delikaatse ning sadade inimeste pangasaladust sisaldava menetlusega, mistõttu praeguses menetlusstaaduimis asjaolusid paljastada ei saa," ütles keskkriminaalpolitsei juht Lauri Tabur BNS-ile.

Ta lisas, et keskkriminaalpolitseil on koostöös USA ametivõimudega kontrollimisel mitu rahvusvaheliste krediitaardipettustega seotud juhtumit.

AP märkis, et internetilehekülje www.shadowcrew.com foormite kasutajad vahetasid omavahel krediitkaartide ja pangakontode paroole ning muid varastatud isikuandmeid. Nii liikus kokku läbi saidi umbes 1,7 miljoni krediitkaardi varastatud numbrid, mille abil põhjustati kaartide omanikele kahju kokku umbes nelja miljoni dollari ehk pea viiekümne miljoni krooni eest.

"See oli nagu vabaõhuturg," iseloomustas internetilehekülge süüdistuse esindaja.

Agnetuuri RIA Novosti teatel oli üks vahistatutest Bulgaari kodanikust häkker, kes levitas muu hulgas internetis Bill Gatesi krediitkaardi koode.  BNS   29 Oktoober 2004