www.vnl.ee

Politsei tabas Pärnus tervisejooksjaid kimbutanud mehe kaaslinlaste abil

Täna, 14.09. varahommikul pidasid Pärnu politseiosakonna töötajad kinni Pärnu rannapiirkonnas 56-aastase mehe, kes kimbutas tervisejooksul olnud naisi.

Pärnu politsei on paari aasta jooksul saanud erinevatel aegadel teateid rannas tervisejooksu harrastavatelt naistelt. Oma olemuselt on info sarnane: ootamatult ilmub jooksja vaatevälja alasti mees.

Pärast ööl vastu 25.augustit kella 01.20 paiku toimunut võttis politsei Pärnu rannapiirkonna kõrgendatud tähelepanu alla. Eelnimetatud ajal ründas Pärnus Mai tänaval, Ühisgümnaasiumi juures tiigi ääres meesterahvas 17-aastast tütarlast. Ründajat tabada ei õnnestunud. Politsei palus elanikkonna abi õiguserikkuja väljaselgitamisel ja tabamisel.

Politseil on hea meel selle üle, et meie abipalvele aktiivselt reageeriti. Tänu kaaslinlaste ja rannapiirkonna majutusasutuste kaasabile õnnestus üks naisi kimbutanud mees täna varahommikul kinni pidada. Kinnipidamise hetkel oli mees alasti, ainsaks kehakatteks kombineeritud mask, mis koosnes suusamütsist ja naiste aluspükstest.

Politsei kontrollib mehe, 56-aastase Pärnu linna elaniku, võimalikku seost augustikuu lõpus toimunud ründega.

Pärnu politseiosakonna kriminaaltalituse ülemkomissar Andres Sinimeri ütles, et antud juhtum on heaks näiteks politsei ja elanikkonna tulemuslikust koostööst. Politseile laekunud informatsioonile tuginedes kavandasime oma tegevused, mille hulka kuulus ka varitsuse välja panemine. Tänasel hommikul kandis päevade ja ööde pikkune töö vilja ning politsei pidas ühe õiguserikkuja kinni. Õnnestumisele aitasid kaasa koostöövalmis kaaslinlased ning Tervise Paradiisi personal.

Pärnu politseiosakonna ülemkomissar Tarmo Kohv lausus, et nii nagu lubatud sai, leiame lähiajal võimaluse meile enim abi osutanud isikute tunnustamiseks ja tänamiseks.

Alustatud kriminaalmenetlust, eeluurimist juhib Lääne Ringkonnaprokuratuuri Pärnu osakond.

Politsei / VNL-Online


   14 September 2005