www.vnl.ee

Ida-Virumaal laienevad võimalused tervislikuks ajaveetmiseks

Laupäeval, 21. jaanuaril kell 14.30 kutsuvad SA Eesti Terviserajad ja Illuka Vallavalitsus kõiki värskelt valminud Pannjärve valgustatud Terviseraja pidulikule avamisele. Ühise üritusega saab uus valgustatud rajalõik kõikide osapoolte poolt sportlikult ja meeleolukalt sisse õnnistatud. Eesti Energia, Hansapanga, Merko Ehituse ja Eesti Põlevkivi tippjuhid katsuvad omavahel samas jõudu alates kella 11.00-st toimuva Eesti murdmaasuusatamise järelkasvu suurürituse 3 km distantsi tulemustega.

Jõhvi ja Kohtla-Järve piirkonna elanikud avastasid juba eelmisel talvehooajal enda jaoks Pannjärve Tervisekeskuses alati korrastatud suusarajad ja tänapäevase olmehoone. Illuka valla poolt soetatud uhiuue suusarajatraktori abil kindlustasid hooldemeistrid talveperioodil suusaradadel kvaliteedi, mis meelitas Pannjärvele ka ümbritsevate valdade ja Narva linna aktiivsest liikumisest hoolijad. Varem sain seda kõike nautida kahjuks vaid valgel ajal.

Eesti Terviseradade projekti raames rajatud 3 kilomeetri pikkuse raja valgustus on Illuka vallavanema Tarmo Kollo sõnul andnud esimese kasutuskuuga olulise kvaliteedihüppe Ida-Virumaalaste looduslikes sportimisvõimlustes. "Piirkonna spordivarustuse kauplused on realiseerunud juba kogu talvevaruna planeeritu ja elanikonna talispordivarustuse ostusoovid ainult kasvavad," kinnitas Tarmo Kollo tagasisidet ettevõtjate poolt.

Märkimisväärne on olnud ka valgustuse rajamise ajaline kulg. Suve lõpus valgustuse rajamise kokkuleppe allkirjastamisest kuni ehitajalt valmis rajavalgustuse vastuvõtmiseni möödus täpselt 100 päeva. Tänaseks on valdade ühisettevõtmisena juba käivitatud ka regulaarne bussiliin Jõhvi ja Pannjärve Tervisekeskuse vahel.

Eesti Terviseradade projekt, mille tulemusena Pannjärve Terviserada on saanud täiesti uue kasutuskvaliteedi on Merko Ehituse, Eesti Energia ja Hansapanga ning Kultuuriministeeriumi ja Eesti Suusaliidu algatatud ettevõtmine Eesti looduslike sportimiskeskuste uuendamiseks. Ettevõtmise eesmärgiks on toetada Eestimaa liikumis- ja spordiradade väljaarendamist, et kindlustada looduses aastaringse ja tasuta aktiivse liikumisvõimaluse kättesaadavus kõigile huvilistele. Käesolevaks hetkeks on projekti raames kaasa aidatud juba kaheksa terviseraja uuendamisele üle Eesti.


   19 Jaanuar 2006