www.vnl.ee

Eelmise aasta topeltmõrv on avastatud

Eelmisel aastal registreeris politsei Ida-Virumaal Vaivara vallas topeltmõrva. Tänaseks on sündmusest möödas aasta ning mõrv on avastatud. Tapmises kahtlustatav on politsei poolt kinni peetud.

Eelmise aasta 7.novembril sai Narva politsei teate, et Vaivara vallas Olginas Tiigi tänaval asuvas eramajas avastati Aleksei (sünd.1936) ja Jekaterina (sünd.1932) vägivallatunnustega surnukehad.

"Tulime kohe sündmuskohale. Eakate abikaasade surnukehad olid koridori põrandal. Tegu on tapmisega, mis on sooritatud julmal ja piinaval viisil," - meenutab Ida Politseiprefektuuri kriminaalosakonna organiseeritud kuritegevuse büroo ülemkomissar Aleksander Zegulov.

Juhtunu uurimiseks algatati menetlust KarSi § 114 p 3 ehk mõrva alusel, mis näeb ette vastutuse tapmise eest kahe või enama inimese suhtes, mille eest on karistusena ette nähtud kaheksa- kuni kahekümneaastane või eluaegne vangistus.

Käesoleva aasta 4.novembril peeti Ida Politseiprefektuuri organiseeritud kuritegevuse büroo politseinike poolt kinni kahtlustatav, kelleks osutus 19-aastane Vladimir. Noormees tunnistas oma süü üles.

"Kahtlustatav ei ole politsei huviorbiidis olnud ning on kriminaalkorras karistamata. Jõhkra mõrva avastamiseks kulus politseinikel tervelt kaheksa kuud igapäevast pingelist tööd," märkis A.Zegulov. "Kahtlustatava ütluse järgi sooritas ta kahe inimese tapmise tahtlikult, kuna tahtis ennast proovile panna Fjodor Dostojevski teose "Kuritegu ja karistus" mõju all," lisas A.Zegulov.

"Kahtlustatavani jõudmine on politseipoolse visa töö - suure isikute ringi ja erinevate uurimisversioonide kontrollimise tulemus," ütles Viru Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Anu Toluk.

Praegu on Vladimir vahistatud.


Kristina Kostina
Pressiesindaja
Avalike suhete büroo
Ida Politseiprefektuur


   10 November 2004