www.vnl.ee

Põlva politseiinfo 13.04.2009

Suure reede hommikul tabati Põlvas kuus ebakainet sõidukijuhti:

Põlva piirkonnakonstaablite eestvedamisel korraldati 10.aprillil kella 9-13 Põlva linnas järjekordne politseioperatsioon kontrollimaks, kas sõidukijuhid on roolis kainetena.

Operatsiooni käigus kontrolliti 314 sõidukit ning tabati 11 rikkujat. Ebakainena olid rooli istunud kuus sõidukijuhti, neist ühte oli joobes juhtimise eest eelnevalt väärteokorras karistatud, ühel juhil tuvastati alkoholi tarvitamise jääknähud ning ühelt juhilt, kes ei nõustunud kohapeal alkomeetri näiduga, võeti joobe tuvastamiseks vereproov. Kõik joobnuna roolis istunud sõidukijuhid olid mehed, kõige suurem tuvastatud joove oli 2,2 promilli.

Lisaks pidasid politseinikud kinni kolm turvavarustuse mittekasutajat, ühe ülevaatuseta sõiduki ning ühe avalikus kohas alkohoolse joogi tarvitaja.

Põlva politseijaoskonna vanemkomissar Tarmo Stokkebyt paneb sõidukijuhtide selline nahaalsus tõsiselt nördima. Kui kaks nädalat tagasi peeti laupäevahommikuse politseioperatsiooni käigus kinni kuus alkoholi tarvitamise tunnustega sõidukijuhti, pidas politseijuht seda tõsiseks märguandeks, et just nädalavahetuste hommikuti tuleb liikluskontrolli tugevdada. Antud operatsiooni tulemused kinnitavad seda vajadust veelgi. „Politsei ei saa mingil juhul sallida olukorda, kus koos lastega nädalavahetust veetma sõitvate peredega liiklevad samadel teedel ja tänavatel öösel pidu pidanud purjus juhid.” Stokkeby kinnitab, et politsei kavatseb nädalavahetuse liiklusele tugevdatud tähelepanu pöörata senikaua, kuni olukord normaliseerub.Vargused:

Ajavahemikul detsember 2008 - 10.04.2009 on sisse tungitud Räpina vallas Tooste külas asuvasse maamajja, kust varastati antiikne seinakell väärtusega 2000 krooni, ning garaa˛i, kust varastati saepingi elektrimootor väärtusega 1500 krooni.

Ajavahemikul 07.- 09.04.2009 on Räpina linnas Kooli tänaval asuvalt aiaga piiratud territooriumilt varastatud kolm haagise alumiiniumist portet.

Ööl vastu 11.04.2009 on sisse murtud Põlvas Pärna tänaval asuvasse kasutatud riiete kauplusse. Kaupluse müügisaalis oli riideid laiali loobitud, osad riideid oli viidud kõrvalasuva surnuaia territooriumile ja seal laiali loobitud. Varastatud asjade kogus ja tekitatud kahju suurus on selgitamisel. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.   13 Aprill 2009