www.vnl.ee

Koolibussi ärandamine tõi õpilastele kriminaalkaristuse

Viru maakohus mõistis kriminaalkorras süüdi kuus Tapa erikooli õpilast, kes ärandasid möödunud aastal kooli bussi ning panid toime palju teisi kuritegusid.


Kohus karistas 15-aastast Denisi, 16-aastast Sašat ja 17-aastaseid Denisi, Aleksandrit, Vladimirit ning Alekseid erinevate seaduserikkumiste eest reaalse vangistusega, mis ulatus kolmest kuust kuni kahe aasta ja kümne kuuni.


Viru ringkonnaprokuröri Silvi Passi sõnul panid noormehed kuriteod toime mullu aprillist kuni detsembrini, kui lahkusid öösiti omavoliliselt koolist, et seaduserikkumistega aega viita.


Mullu ööl vastu 5. juunit otsustasid noormehed ärandada Tapa erikoolile kuuluva bussi, mille käivitamiseks murdsid nad esmalt sisse kooli katlamajja, et vajalikke tööriistu saada. Näpitsate ja kruvikeerajaga varustatud noortel ei õnnestunud siiski bussi käivitada, mistõttu otsustasid nad minna kergema vastupanu teed, murdsid sisse kooli valveruumi ja võtsid sealt bussi süütevõtme.


“Noorukid sõitsid bussiga vastu puud ja jätsid seejärel sõiduki maha. Kool hindas hiljem kahju 25.375 kroonile,” ütles Pass BNS-ile.


Sageli viitsid noormehed aega Tapal sõidukeid ärandades ja nendega Ida-Virumaale või Tallinnasse sõites. Näiteks mullu septembris ärandasid nad võõra Ford Escorti ja pugesid sinna seitsmekesi sisse, kusjuures üks noormeestest sõitis pagasiruumis. Noored suundusid autoga Tallinnasse, kuid jäid poolel teel politseinikele vahele.


Oli ka sõidukeid, mida noortel ärandada ei õnnestunud ja neist varastasid nad erinevaid esemeid. Varastatud asjad müüdi maha, et saada raha toidu ja alkoholi ostmiseks.


Noormehed murdsid sisse ka kooli pesumajja, Tapa turul asuvasse kioskisse ning käisid vargil keldrites ja korterites, kust võeti kaasa kõike, mis ette juhtus.


Politsei sai noormeestele jälile möödunud aasta teisel poolel, kuid noorukid jätkasid kuritegude toimepanemist ka siis, kui nad juba kriminaaluurimise all olid. Seetõttu oli politsei sunnitud taotlema kohtult nende vahi alla võtmist, mida kohus ka tegi. BNS   05 Aprill 2006