www.vnl.ee

Raplamaal sõitis joobes bussijuht liinitaksole tagant sisse


Teisipäeva õhtul sõitis Raplamaal liinitaksole tagant sisse liinibuss, mille juht oli alkoholijoobes. Liiklusõnnetus juhtus teisipäeval kella 20.02 ajal Kohila vallas, teatas BNS-ile keskkriminaalpolitsei korrapidaja.


Tallinna-Türi teel sõitis vasakpööret sooritanud liinitaksole Ford Transit, mida juhtis 1959. aastal sündinud Nail, tagant otsa tühi liinibuss. Rein Reisidele kuuluva bussi roolis oli 1956. aastal sündinud Mati, kes oli alkoholijoobes.


Bussifirma Rein Reisid Rapla OÜ tegevdirektor Kristi Luik ütles BNS-ile, et bussijuht, kel oli vaba päev ning kes oleks pidanud liinile minema alles järgmisel päeval, võttis bussi omavoliliselt. “Ei tea, kuhu ta sõitma hakkas,” ütles Luik.


Luige sõnul viibis õnnetuse ajal bussis ainult bussijuht. Õnnetuses sai vigastada ja toimetati haiglasse Fordis kaasa sõitnud 1956. aastal sündinud Virve, kes lubati pärast esmaabi andmist kodusele ravile.


Koduriietes rooli istunud bussijuhi joobeks mõõdeti 2,6 promilli. Bussifirma tegevdirektor kinnitas, et bussijuht vallandatakse. Lääne politseiprefektuuri pressiesindaja teatas BNS-ile, et Mati suhtes alustati kriminaalmenetlust, kuna ta juhtis sõidukit joobnuna teist korda aasta jooksul. BNS
   05 Aprill 2006