www.vnl.ee

Eestit külastab Euroopa kõige olulisema keskkonnaorganisatsiooni esindaja

Tänasest kolmapäevani külastab keskkonnaministeeriumi kutsel Eestit Euroopa Keskkonnabüroo (EEB- European Environmental Bureau) juht John Hontelez, kelle esindatud organisatsioonil oli ka oluline osa Eesti toetamisel Euroopa Liitu astumisel.

John Hontelez on Euroopa Komisjonis üks respekteeritumaid ja tuntumaid keskkonnavaldkonna nõustajaid ja kriitikuid, kes analüüsib kõikide liikmesriikide ja Euroopa komisjoni astutud samme oma keskkonna seadusandluse ja tegevuste kujundamisel.

Tema esindatud keskkonnaorganisatsiooni kujundatud lahendused võivad minna küll vastuollu riikide senise tegevusega, kuid nende lahendustega tutvumine on liikmesriikide keskkonnavaldkonna arendamisele tulnud kasuks.

Eestis tutvustatakse Hontelezile riigi keskkonnaalast tegevust ja eesmärke. Samuti kohtub ta keskkonnaminister Villu Reiljani ning kantsler Annika Velthutiga.

Homme, 11. märtsil osaleb Hontelez keskkonnaministeeriumi suures saalis toimuval ökoloogilise maksureformi alasel konverentsil.

Konverentsi vahepeal toimub keskkonnaministeeriumi VII korrusel pressikonverents, kus ajakirjanikel on võimalus kohtuda John Hontelezi ning keskkonnaminister Villu Reiljaniga.

Oma visiidi viimasel päeval, 12. aprillil külastab Honteleze Pakri poolsaare tuuleparki ja kaitseala.


Mart Siilivask


   10 Aprill 2006