www.vnl.ee

Päästjad võitlevad metsatulekahjudega mitmes Eestimaa paigas

Seoses erakordselt kuumade ilmadega püsib Eesti metsades eriti suur tuleoht. Päästeamet kutsub jätkuvalt inimesi mõistlikkusele ning tuletab meelde, et tule tegemine looduse on ülimalt ohtlik.

Tänase seisuga kustutavad päästjad koos abijõududega metsatulekahjusid neljas erinevas Eestimaa paigas.

5. juulil alanud metsapõlengul Ida-Virumaal Illuka vallas Kurtna järvistu piirkonnas jätkuvad kustutustööd ka täna. Antud tulekahju üldpõlenguala on 220ha, millest on kustutatud 20 ha. Hetkel on tulekahju kontrolli all. Juhul kui ei muutu tuule suund ning kiirus, jätkub põlemisala vähendamine. Kustutustöid teostab 47 Ida-, Lääne- ja Lõuna Päästekeskuste ja Päästeameti töötajat, lisaks veel 32 kaitseväelast, 7 kaitseliitlast, 6 vabatahtlikku ja 4 inimest AS Tootsi Turvas. Abiks on ka piirivalve helikopter. Päästetöid juhib Ida-Eesti Päästekeskuse päästetöödeteenistuse juht Tauno Suurkivi.

Laupäeva õhtupoolikul sai Valgjärvel alguse uus tulekahju. Põles orienteeruvalt 2 hektarit metsaalust. Tulelevikule on praeguse seisuga pandud piir. Antud hetkel põleb 1 ha maa-ala, kuid selle kustutustööd loodetakse õhtuks lõpetada. Päästetöid juhib Ida-Eesti Päästekeskuse Korrapidamisbüroo juhataja Jaak Janno.

Endiselt kustutab päästeteenistus ka suurpõlengut Harjumaal Kuusalu vallas Palal asuval Kaitsejõudude polügoonil. Põlenguala on hinnanguliselt 40 hektarit. Põlenguala püütakse hoida kontrolli all. Sündmuskohal töötab 24 päästetöötajat ja 34 kaitseväelast. Kaasatud on 5 põhiautot, 2 paakautot, lisaks kustutustöödeks mõeldud eritehnika, mobiilne pumbajaam, 3 ATV-d ja roomikmasin. Suur palavus ja tuulehood raskendavad kustutustöid. Homme jätkuvad tööd sama päästeressursiga. Täna päeval juhtis kohapeal kustutus- ja päästetöid Põhja-Eesti Päästekeskuse Korrapidamisbüroo operatiivkorrapidaja Priit Orusalu.

Üleeile, 7. juulil alanud 22 hektari okasmetsa põlengu kustutustööd Saaremaal Järise küla lähedal jätkuvad. Likvideeritakse lokaalseid tulekoldeid. Sündmuskohal töötab 17 päästetöötajat, 6 kaitseliitlast ja 2 metskonnatöötajat.

Laupäeval vastu pühapäeva Ida-Virumaal Kurtna järvistu piirkonnas kustutustöid koordineerinud Päästeameti direktori Mati Raidma sõnul on tulele piir pandud tänu nendele inimestele, kes on ennastsalgavalt põrgukuumust ning metsatulekahjuga kaasnevaid riske trotsides leekidega võidelnud. Enamik nendest teeb seda omast vabast tahtest ja missioonitundest.

Austage nende tööd ja mõtelge, enne kui looduses tule süütate.


Toomas Viks


   09 Juuli 2006