www.vnl.ee

Ida päästekeskuse sündmuste kokkuvõte 27.-28.03.2014

Lääne-Virumaa

27.märtsil kell 23.11 sai häirekeskus teate tulekahjust Rakvere linnas Pikal tänaval. Päästjate sündmuskohale saabudes oli puidust ühekordse kortermaja trepikojas tunda suitsulõhna. Kontrolli käigus avastasid päästjad ühes korteris tossava magamisaseme, mis tõenäoliselt süttis hooletust suitsetamisest voodis. Päästjad viisid suitseva voodi eluruumidest välja ja kustutasid selle. Inimesed kannatada ei saanud.

Päästjad hoiatavad, et paljud inimese surmaga lõppevatest tulekahjudest saavad alguse hooletust suitsetamisest või suitsuga magama jäämisest. Suitsetada on ohutum elamust väljas, suitsuga tugitooli või voodisse pikali heita on aga eluohtlik28.märtsil kell 06.02 sai häirekeskus teate tulekahjust Väike-Maarja vallas Ebavere külas. Päästjate saabudes põles ühekordne elumaja lahtise leegiga. Hoone on tules praktiliselt hävinud. Hetkel kustutustööd kestavad.Ida-Virumaa

Möödunud ööpäeval said päästjad 16 väljakutset kulupõlengutele.

Suurimast kulupõlengust teatati häirekeskusele kell 10.07, kui Vaivara vallas Sõtke külas põles kulu viie hektari ulatuses ning ohustas eluhooneid. Päästjad kustutasid kulupõlengu kella 10.46ks ning hoidsid ära tule leviku majadele.

Kulu põletamine on Eestis aastaringselt keelatud! Hävitav ja ohtlik kulutuli saab enamasti alguse hooletust või tahtlikkust inimtegevusest. Kulupõlengud teevad kahju keskkonnale ja elusloodusele, hävitavad inimeste vara ja elusid.


   28 Märts 2014