www.vnl.ee

Kohtla-Järve tunnustab parimaid sportlaseid

Kolmapäeval, 13.detsembril, kell 17.00, toimub Kohtla-Järve kultuurikeskuses aasta parimate sportlaste tunnustamine. Linna parimad sportlase on välja selgitatud kas aasta tulemuste kokkuvõtte või kõrgete sportlike saavutuste järgi. Parimad atleedid ja parim meeskond saavad ka rahalise preemia.

“Käesoleva aasta 1.detsembril valiti välja Kohtla-Järve käesoleva aasta parimad sportlased järgmistel aladel: parim meessportlane, parim naissportlane, parim noor sporditalent ja parim meeskond. Linna spordiklubid esitasid mitmeid tunnustamist väärivaid kandidaate – eriti palju kandidaate laekus aasta parima noore sporditalendi kohale,” ütles Kohtla-Järve linnavalitsuse sotsiaalteenistuse spordivaldkonna peaspetsialist Kristiine Agu.

Aasta parimaks sportlaseks tunnistati Anar Zeinalov, kes tegeleb kreeka-rooma maadlusega ja saavutas Eesti meistrivõistlustel kehakaalus 55 kg esimese koha. Parimaks naissportlaseks tunnistati Elina Partõka, mitmekordne Eesti meister, kes saavutas Euroopa MV 12 koht ning püstitas Eesti rekordi teateujumises 4x100 m. Paimaks nooreks sportlaseks tunnisati maletaja Aleksandr Volodin, kes käesoleval aastal saavutas mitmeid säravaid tulemusi ning osales ka Eesti koondise koosseisus Torino maleolümpiaadil. Parimaks naiskonnaks tunnistati Alko jalgpalliklubi, mis saavutas Eesti esiliiga MV – I koha ja mängib 2006-2007 hooajal kõrgliigas.

Agu sõnul märgitakse ära ka need sportlased, kes saavutasid käesoleval aastal Eesti meistrivõistlustel auhinnalise koha. Aasta parimaid sportlaseid autasustatakse 500 krooni suuruste rahaliste preemiatega, mis kantakse üle spordiklubide kontodele, et organiseerida sõite võistlustele või muretseda vajalikku varustust. Aasta parim meeskond saab preemiaks 10 000 krooni. Eesti meistrivõistluste medali toonud sportlased saavad ka spordikaupluse kinkekaardi.

„Linna eelarves kuulub väga suur osa spordile. Lisaks vahenditele, mis eraldatakse meie linna spordiklubide ja sportlastele osalemisele võistlustel, hoolitseb linna ka spordiobjektide hea käekäigu eest, sest viimased on mõeldud nii professionaalsetele kui ka harrastajatele. Käesoleval aastal tähistas Ahtme spordihall oma 4 aastapäeva. Linnas avati ka tenniseväljak, mis alustatab oma hooaega järgmise aasta kevadel. Samuti alustati Järve linnaosasse mitmefunktsionaalse spordikeskuse projekteerimist,“ rääkis Kohtla-Järve linnavolikogu esimees Valeri Korb.

Aasta parimate sportlaste tunnustamine toimub 13.detsembril kell 17.00 Kohtla-Järve Kultuurikeskuses.Anti Ronk


   12 Detsember 2006