www.vnl.ee

Eesti laenuturule siseneb uus ettevõte

Neljapäeval, 14. detsembril, alustab elanikkonnale laenude väljastamist Eesti investorite poolt loodud mobiili-ja internetipõhine laenukontor Raha24.ee. Oma kontorite võrgustikku ettevõte rajada ei planeeri, sest kogu tegevus toimub elektroonilisi kanaleid kasutades. Tegevusega alustatakse Eestis ja aastases perspektiivis on ees laienemine Läti ja Leedu turgudele.

Tagatiseta SMS laen on oma iseloomult kõige paindlikum laenutoode ja uudseim kogu maailmas. Eesti on teadaolevalt neljas riik maailmas, kus laenu saab võtta ka SMSi teel. Kanadas, Soomes ja Rootsis on SMS laenud muutunud viimase poole aasta jooksul ülipopulaarseteks, tõstes käibekasvu mitmekordseks.

Ettevõtte omanikud investeerivad homme algavasse toodet tutvustavasse kampaaniasse ligikaudu 800 000 EEKi, mis sisaldab ka ulatuslikku tele-, raadio- ja internetikampaaniat. Raha24.ee reklaamiklippides on peaosades Eesti näitlejad Indrek Ojari ning Merle Palmiste:

http://www.smilegroup.ee/taavi/Kala_30s.mov
http://www.smilegroup.ee/taavi/Mantel_27s.mov


Esimese aasta laenukäibeks prognoositakse 14 milj EEKi, keskmiseks tootluseks 10%. Eeldatakse, et ca 40% laenudest taotletakse SMSi teel ja üle poole interneti kaudu.

Laenu taotlemine läbi Raha24.ee keskkonna on väga lihtne ning võtab aega vaid mõned minutid. Positiivse laenuotsuse korral väljastatakse laen mõne hetke jooksul. Laenu taotleja peab olema vähemalt 18-aastane ja identsifitseerima end laenu taotlemisel.

Laenu taotlemiseks tuleb registreeruda koduleheküljel
http://www.raha24.ee ja identifitseerida end pangalingi läbi. Seejärel saadetakse laenusoovijale tema antud kontaktil e-mail ning SMS juhtnööridega, mida laenu saamiseks tegema peab.

Väljastatavate laenude summad jäävad viiesaja kroonise astmestikuga vahemikku 1000 kuni 4000 krooni, olles seeläbi senipakutavatest kiirlaenudest paindlikeim. Tagasimakse tähtaeg on 15 või 30 päeva, vajadusel on võimalik laenu pikendada 5, 10 või 15 päeva võrra.

Lepingutasu sõltub otseselt laenatavast summast ja tagasimakse tähtajast.

Raha24.ee juht ja üks omanikest Urmo Kokmann hindab Eesti seisu SMS laenude potentsiaali seisukohast vaadatuna heaks, sest ka Eesti inimestel on mugavam saada lühiajalist finantsvõimendust ilma pangakontorisse minemata. Kuna inimesed reisivad järjest enam, võib interneti teel saadav laen osutuda ülioluliseks kiirabiks ka välismaal ebamugavasse situatsiooni sattudes.www.raha24.ee   13 Detsember 2006