www.vnl.ee

Pärnu päästekomando sai uue redelauto

Pärnu päästekomando sai kaasaegse redelauto, mille redel ulatub Pärnu kõige kõrgema korrushoone katuseni. Redelauto kõige olulisem ülesanne on inimeste kiire päästmine kõrgustest.

Selle nädala algusest on Pärnu päästekomandos väljasõiduvalmis kaasaegne redelauto, mille redel ulatub Pärnu kõige kõrgema korrushoone, Pärnu haigla katuseni. Uue päästeauto redeli pikkus on 32 meetrit. Pärnu redelauto on üks kahest kõige kaasaegsemast redelautost Eestis.

Redelauto kõige olulisem funktsioon on inimeste kiire päästmine kõrgustest. Päästesõiduki kohalejõudmisest kuni redeli täispikkuses väljasirutamiseni võtab aega üks minut. Redelautoga saab inimesi päästa ka sügavustest ning näiteks kaldast eemalt jõelt redeli toimimisulatuses.

Varem Pärnus redelautot ei olnud, kõrgustes töötamiseks telliti eritehnika Rapla või Tallinna päästekomandost. Pärnu komando redelauto hakkab vajadusel välja sõitma ka õnnetustele väljaspoole Pärnumaad.

Masina alusauto on toodetud Man tehases ning pealisehitis Saksamaal Metz´i autotehases. Uus päästesõiduk läks maksma üle 8 miljoni krooni.

Täna antakse uuele redelautole pidulikult nimi. Redelauto ristitakse kunagise Pärnu tuletõrjepealiku Karl Lorenz´i auks Karli´ks. Karl Lorenz astus Pärnu vabatahtliku tuletõrjeseltsi ridadesse aastal 1901 ning oli hilisem Pärnu komandopealik. Karl Lorenz lahkus Eestist 1944. aastal.

Nimeandmise tseremoonia algab Lääne-Eesti Päästekeskuse peahoone juures täna kell 11.00


Viktor Saaremets


   03 Märts 2009