www.vnl.ee

Kiisler: valmisolek haldusreformiks on oluliselt kasvanud

Regionaalminister Siim Kiisler ütles täna Paides IRLi saadikute kogu ees, et ühiskonnas on kasvanud valmisolek haldusreformiks ning on aeg loobuda rääkimast, miks ei saa haldusreformi teha. Selle asemel tuleb hakata rääkima, kuidas seda teha saab. 
 
„Ka nende poliitiliste jõudude seas, kes kiiret haldusreformi takistada püüavad, on tekkinud üsna laiapõhjaline arusaam, et Eesti haldusterritoriaalses korralduses tuleb teha jõulisi muudatusi,“ sõnas Kiisler.
 
Tema hinnangul on praeguse omavalitsussüsteemi probleemid viimaste kuude jooksul teravalt välja joonistunud seoses keerulise majandusseisuga, mis läbi tulude langemise seab väga raskesse olukorda ka paljud omavalitsused.
 
„Selle probleemiga ei ole võimalik tegelda vormiliselt või möödaminnes, sest langus jätkub ja me hakkame saama ühe sagedamini valdu ja linnu puudutavaid halbade uudiseid,“ ütles Kiisler.
 
Regionaalmister on jätkuvalt seisukohal, et haldusreform tuleb teostada nii kiiresti kui võimalik. Täna arutab ta Paides võimalusi selle teostamiseks IRLi saadikute koguga.

 
Rauno Veri


   08 Aprill 2009