www.vnl.ee

"Tähed särama" konkurss ootab häid ideid kuni 31. maini

Käimas on Swedbanki noortepanga NPNK poolt korraldatud konkursi "Tähed särama" kevadine voor, mille raames annab pank heade projektide toetuseks välja kuni 1 miljon krooni. Taotlusi oodatakse 31. maini ning võitjad selguvad juba 19. juunil.

Swedbanki noortesegmendi juhi Valter Ritso sõnul on konkursile oodatud ka need projektid, mis on juba varasematel aastatel toetust saanud. „See on hea märk sellest, et saadud raha on kasutatud projekti arendamisse ning jätkab tegevust,“ rääkis Ritso. „Ideid aga noortel jagub olenemata sellest, kas valitseb majandustõus või –langus. Siiski on viimase puhul raskem leida rahalisi vahendeid oma toredate ideede elluviimiseks. Just Tähed särama konkurss ongi selleks, et aidata noortel ellu viia mõtteid ka keerukamatel aegadel,“ lisas Ritso.

Taotlusi saavad esitada nii era- kui juriidilised isikud veebiaadressil www.npnk.ee<http://www.npnk.ee/>.

Hindamiskogusse kuuluvad sel korral Swedbanki Balti panganduse personalijuht Helo Meigas, ettevõtja Karoli Hindriks, haridus- ja teadusministeeriumi noorteosakonna juhataja Anne Kivimäe, Eesti Noorteühenduste Liidu tegevjuht Anni Metstak, Heateo sihtasutuse noorte sotsiaalsete ettevõtjate suuna juht Kairi Birk, sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond nõukogu liige Jaan Tamm, venekeelse Postimehe vastutav toimetaja Viktoria Korpan ja Eesti Üliõpilaskondade Liidu juhatuse esimees Joonas Pärenson.

Tähed särama” on mõeldud kõikidele aktiivsetele inimestele, kellel on noorte elu edendamiseks häid ideid, kuid napib raha nende elluviimiseks. Tänaseks on programmi raames toetust saanud juba üle 300 projekti ning välja on antud rohkem kui 8 miljonit krooni. Selle pikaajalise heategevusprogrammiga soovib Swedbank kanda suurele ettevõttele kohaselt sotsiaalset vastutust.


Laura Käesel


   13 Mai 2009