www.vnl.ee

Kohus karistas kanepit kasvatanud kooliõpilast trahviga

Tallinna linnakohus määras teisipäeval 17-aastasele kooliõpilasele kokkuleppe menetluse alusel kanepi kasvatamise eest rahalise karistuse.

Kohus määras noormehele rahalise karistuse 2700 krooni, mille ta peab maksma ära 10 kuu jooksul. Samuti peab ta teise astme kuriteo eest maksma riigile sundraha 3720 krooni.

Põhja ringkonnaprokuröri Leelet Kivioja sõnul kasvatas gümnaasiumis õppiv noormees tänavu augustis Lasnamäel oma kodu rõdul nelja kanepitaime. Suureks kasvanud taimed jäid silma juhuslikule möödujale, kes juhatas politseinikud nooruki ebaseadusliku tegevuse jälile.

"Noormees tunnistas, et leidis kanepiseemned papagoi toidu seest ja kuna tal on aianduse vastu huvi, siis otsustas ta seemned kasvama panna," ütles Kivioja BNS-ile.

Noormees kinnitas uurijale, et ta oli teadlik oma tegevuse ebaseaduslikkusest, kuid ütles, et ta ise ei tarvita kanepit ja kasvatas taimi ainult huvi pärast.

Kuna noormees on korralik õpilane ja teeb sporti, sõlmis prokurör temaga karistuse osas kokkuleppemenetluse.  BNS   14 Detsember 2004