www.vnl.ee

Ida-Viru asemaavanem Värimäe lahkus ametist

Kümme aastat Ida-Viru maavalitsuses töötanud asemaavanem Agu Värimäe lahkus omal soovil ametist, kinnitades, et see samm pole seotud uue maavanema ametisse asumisega vähem kui kaks nädalat tagasi.

Värimäe pani lahkumisavalduse lauale neljapäeval, maavanem Ago Silde rahuldas selle ning reedel oli Värimäel viimane tööpäev.

"Olen kümme aastat siin töötanud ja ausalt öeldes soovisin ma juba ammu lahkuda, kuid mind sidusid teatud kokkulepped," rääkis ta.

Ta kinnitas, et tema lahkumine pole seotud uue maavanemaga. Küsimusele, mida ta edasi tegema hakkab, vastas Värimäe, et kõigepealt puhkab. "Mulle on tehtud päris mitmeid tööpakkumisi, kuid ausalt öeldes pole ma veel midagi otsustanud."

Ago Silde ütles, et tema ei avaldanud Värimäele survet ametist lahkumiseks, kuid tal pole ka kavas vabanenud kohale uut kandidaati otsima hakata.

Silde kinnitusel on siseministeerium algatanud reformi, millega peaks muutuma maavalitsuste struktuur. "See struktuur pole peaaegu muutunud maavalitsuste loomisest saadik, kuid seadused on vahepeal muutunud ning maavalitsused ajale jalgu jäänud," tõdes maavanem. (BNS)   04 September 2004