www.vnl.ee

Lembit Kolk pajatas K-Komando apsudest

Teisel politseimuuseumi kohtumisõhtul jagas K-Komando looja Lembit Kolk lugusid politsei- ja K-Komando tööst, mis naerutasid saalitäit rahvast nii mõnelgi korral.

“Meil oli K-Komandoga 150-200 operatsiooni aastas, põhiliselt pantvangide vabastamised. Aga vahel tuli ette ka erakordseid lugusid,” rääkis Lembit Kolk neljapäeval toimunud teisel politseimuuseumi seminaril.
Ühel juhtumil sai K-Komando väljakutse mõrvari juurde, kelle majale tehti öine haarang. Uks lõhuti keset ööd maha, mustades maskides mehed tormasid relvadega majja ja avastasid eest unise ja segaduses pererahva. Mehed eksisid majaga!
Teist groteskset juhtumit meenutades rääkis Kolk, kuidas haaranguga oli tükk tegemist juba väljas. Kirves visati ühe mõrvari maja aknasse, et vabastada tee suitsugranaadi heitmiseks. Granaat saadeti küll teele, kuid aknal ees olnud kardinad osutusid osavaks takistuseks, mis põrgatasid lõhkekeha tagasi viskajate poole. Oli tükimat tegutsemist ja rabelemist, aga kui K-Komando lõpuks majja jõudis, siis mõrtsukas magas sügavat und ega teadnudki, mis möll tema umber käib.

Politseimuuseumi korraldatav sari kannab nime “Politseiakadeemia”, mille raames tuuakse rahva ette legendaarsed politseimehed. Kohtumised võtab muuseum videolinti, mida külastajad saavad hiljem näha.

Sarja “Politseiakadeemia“ järgmine üritus toimub 19. märtsil kell 18 ning siis tuleb rahvaga kohtuma 90ndate uurimisameti juht ning hilisem peadirektor Ain Seppik.
Jaanuaris jagas ausaid muljeid ja enneolematuid lugusid Koit Pikaro. „Üritustesarja eesmärk on tuua inimesteni tuntud endised ja praegused politseinikud, kes räägivad, kuidas nad sellele tööle sattusid, jagavad oma töökogemusi ning reaalseid lugusid oma tööpraktikast,“ märkis politseimuuseumi direktor Andrus Eesmaa.

SA Virumaa Muuseumid Eesti Politseimuuseum asub Rakveres.


   21 Veebruar 2014