www.vnl.ee

Politsei tabas Jõgevamaa baaridest 17 joobes alaealist

Jõgeva politseijaoskonna töötajad tabasid ülemöödunud nädalavahetusel, 10. ja 11. detsembril Jõgevamaa baaridest 17 alkoholijoobes alaealist.

Operatsioon viidi läbi viies Jõgevamaa lõbustusasutuses: Jõgeva vallas Kärde baaris, Jõgeva linnas baarides Löwen ja Sinu Pubi, Puurmannis asuvas baaris ning Põltsamaal Fööniksis. Kontrollitud baaridest vaid Puurmannis ning Sinu Pubis ei avastatud ühtegi rikkumist. Viimases olid nii baari uksel kui ka baaris tööl turvamehed, teatas Lõuna politseiprefektuuri pressiesindaja BNS-ile.

Politseinikud tuvastasid 19 alkoholijoobes alaealist, neist 17 kontrollitud baaridest ning kaks alkoholijoobes alaealist jäid korrakaitsjatele silma tänaval. Praegu selgitatakse, kas alaealised ostsid alkoholi baarist või mujalt. Alkoholiseaduse kohaselt võib neid karistada kuni 600-kroonise rahatrahviga. Jõgevamaal on 11 kuuga tabatud kokku 337 alkoholijoobes alaealist.

Jõgeva konstaablijaoskonna juhtivkonstaabel Peeter Kiuru tuletas meelde, et lähenevate pühade ajal toimub palju üritusi, mistõttu lõbustusasutused peaksid veelgi tähelepanelikumalt oma klientide vanust kontrollima. Ka lapsevanemad peaksid hoolitsema selle eest, et alaealised õhtuti baarides aega ei veedaks. Taolisi reide plaanib politsei teha edaspidigi.

Lisaks avastas politsei operatsiooni käigus, et Kärde baaris esitati külastajatele muusikat arvuti kõvakettalt. Alustati kriminaalmenetlust piraatkoopia avaliku esitamise tunnustel. Kärde baari kontrollimise ajal sõitis baari ette punane VAZ, mille juhil tuvastasid politseinikud alkoholijoobe. Jõgeva linna Aia tänaval asuvas baaris fikseeriti ühel täiskasvanul narkojoove.  BNS   20 Detsember 2004