www.vnl.ee

Arstide äravool Eestist on hüppeliselt kasvanud

Meditsiinitöötajate äravool Eestist on pärast Euroopa Liiduga liitumist hüppeliselt kasvanud, tervishoiuamet on selle aastaga vormistanud välismaal töötamise sertifikaadi 252 arstile ja meditsiiniõele.

Koos varem välismaale siirdunutega võib peagi välismaal töötada üle kümne protrsendi 3300-liikmelisest arstkonnast, teatas TV3.

Tallinna Arstide Liidu juhataja ja tervishoiuam eti järelvalve osakonna juhtaja doktor Peeter Mardna sõnul on enamus tervishoiuametisse jõudnud taotlustest esitatud pärast 1. maid mil Eesti sai Euroopa Liidu liikmeks.

252 arsti ja medistiinitöötajat moodustab ligikaudu kaheksa protsenti Eesti arstkonnast.

Mardna sõnul on kõige mustema stsenaariumi järgi 5-7 aasta pärast Eestis alles vaid 70 protsenti praegusest arstide üldarvust.

Sotsiaalminister Marko Pomerantsi sõnul on ministeeriumil olemas arstide väljavoolu peatamiseks plaan, kuid selles on rohkem küsimusi kui lahendusi.

Ühe lahendusena pakkus Pomerants välja võimaluse, et Eestisse jäädes kustutataks siiajääva arsti õppelaen. Palgatõus järgmiseks aastaks võib arstidel küündida kümne protsendini, sest niipalju suureneb eelarves üld- ja eriarstiabiks mõeldud raha. BNS   06 September 2004