www.vnl.ee

Kuressaare Perekodu lapsed kolivad uutesse peremajadesse

Täna kell 12 avatakse pidulikult Kuressaare Perekodu uued peremajad, mille käigus annab sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt üle sümboolse võtme lastekodu juhatajale Janne Tammele.

„Iga laps vajab hoolt, tähelepanu ja kasvamiseks parimaid tingimusi. Eriti vajavad toetavat kätt lapsed, kes tunnevad puudust vanemlikust hoolitsusest ja perest. Kuressaares ja ka mujal Eestis ehitatud uued peremajad parandavad laste heaolu ning valmistavad lapsi ette iseseisvaks eluks,“ ütles Helmen Kütt.

„Uus kodu on iga pere unistus. Peremajad on ilusad, avarad, valgusküllased ja kodused. Oluliselt paranevad puuetega laste ja noorte elamistingimused. Näiteks spetsiaalse pesemisaluse ning massaaživanniga muudab avar vannituba laste pesemise lihtsamaks ja mugavamaks,“ põhjendas Kuressaare Perekodu juhataja Janne Tamm peremajade vajalikkust. „Vanemliku hoolitsuseta laste jaoks on oluline kodu- ja turvatunne, mille loomisele aitab uus peremaja kaasa. Loomulikult on kodutunde loomiseks olulised ka inimesed ning meie tublid kasvatajad annavad sellesse kindlasti suure panuse,“ lisas Tamm

Euroopa Regionaalarengu Fondi toel rajati Kuressaare asenduskodule kolm uut peremaja. Kaks maja on aadressil Tolli 11 ning üks maja Kohtu 27a kinnistul. Ehituse maksumus oli ligikaudu 1,48 miljonit eurot. Peremajad on ühekordsed, hubased, puitfassaadiga ja avarad. Ühes peremajas hakkab elama kuus kuni kaheksa last koos perevanemate või kasvatajatega. Hooned projekteeris arhitektuurikonkursi läbiviimise tulemusena OÜ Kavakava ning ehitustöid teostas Ehitus5eco OÜ. Avamine toimub täna kell 12 Tolli 11 kinnistul.

Sotsiaalministeerium tegi lastesõbralike peremajade ehitamise plaanidega algust juba 2004. aastal. Tänaseks on valminud peremajad Pärsti vallas, Viljandis, Vinni vallas, Pärnus, Narva-Jõesuus, Haapsalus, Juurus, Elvas, Tartus ning nüüd ka Kuressaares. Tulemas on veel Narva ja Tilsisse. Projekti põhirahastus on tulnud Euroopa Regionaalarengu fondist, Šveitsi-Eesti Koosprogrammi fondist ning Eesti riigilt.

Armo Vask


   01 August 2014