www.vnl.ee

Minister Kütt: teeme tänase päeva vanavanematele eriliseks!

Septembrikuu teisel pühapäeval tähistame vanavanemate päeva. Sotsiaalkaitseminister kutsub lapselapsi seda päeva vanaemade ja vanaisade jaoks eriliseks tegema.

Sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt kutsub tänase päeva puhul kõiki üles mõtlema oma vanavanemate peale ja kellel vähegi võimalust, neile külla minna. „Vanavanematel on väga suur roll meie elus, suurem kui me kasvades seda arvatagi oskame. Oleme kindlasti palju paremad inimesed tänu vanaema ja vanaisa elutarkusele, kannatlikkusele, mõnele suurepärasele retseptile ning koos ettevõetud tegevustele. Suurimat rõõmu teeb igale vanaemale ja vanaisale see, kui lapselapsed neid meeles ja olulisteks peavad. Täna on just see õige päev, kus vanavanematele külla minna, midagi toredat koos teha või kui vahemaa tänases rutakas maailmas on pikk, teha üks pikk ja sisukas telefonikõne ning öelda suur aitäh!

Vanavanemate päeva tähistatakse üritustega erinevates Eesti paikades. Näiteks Tallinnas Nõmmel on loodusretk lastelastega, Eesti Maanteemuuseumis on autoklubi aastapäev, Tartu Mänguasjamuuseumisse on sissepääs poole hinnaga jne. Infot saab kohalikest omavalitsustest ja muuseumite kodulehtedelt.


   14 September 2014