www.vnl.ee

Silver Meikar kandideerib riigikokku sotsiaaldemokraatide ridades

Inimõiguslane ja vabakutseline ajakirjanik Silver Meikar liitub Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga ja kandideerib eelseisvatel valimistel sotsiaaldemokraatide ridades riigikokku.

“Sotsiaaldemokraatidega liitumisel sai otsustavaks, et Sotsiaaldemokraatlik Erakond on kõige enam toestanud oma tegudega, mitte ainult sõnadega, et ta seisab inimõiguste ja kodanikuvabaduste eest,” ütles Silver Meikar.

“Veendumus Eesti poliitikasse tagasi tulla küpses viimase aasta vältel Kiievis, Krimmis ja Ida-Ukrainas sündmusi jälgides. Soovin seista demokraatliku väärtuste, inimõiguste ja vabaduste eest, need ei ole enesestmõistetavad,” lisas Meikar.

“Eelmise parlamendi koosseisu ajal kuulusime Silveriga mõlemad Euroopa Nõukogu Parlamentaarsesse Assambleesse ja ma nägin, kui tõsiselt ja pühendunult Silver Meikar inimõiguste ja demokraatia kaitsmisesse suhtub. Sotsiaaldemokraadid on järjepidevalt tegelenud demokraatia küsimustega vaatamata sellele, et need ei ole alati populaarsed teemad, kuid see on just kaalukeel, mis saab otsustavaks riigi ja rahva jaoks olulistel hetkedel,” ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna peasekretär Indrek Saar.

Silver Meikar on olnud Ukrainas vaatlejana oran˛i revolutsiooni ajal ning ta kajastas alates 2013. aasta lõpust alates vabakutselise ajakirjanikuna olukorda Ukrainas alates Euromaidani sündmustest. 2012. aastal pälvis Silver Meikar Valgetähe IV klassi teenetemärgi järjekindla inimõiguste, kodanikuvabaduste, demokraatia ja õigusriigi põhimõtete kaitsmise eest.


   09 November 2014