Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Korvpall: Rakvere Tarvas pidi Valgale alla vanduma

Kolmapäeval, 25. veebruaril pidas Rakvere Tarvas oma 18. mängu SEB korvpalli meistriliigas. Valga spordihoones tuli vastu võtta kaotus sealse korvpalliklubi meeskonnalt skooriga 76:71. Ando Tagamets viskas Tarva parimana 18 punkti ja võttis üheksa lauapalli. Antti Vasar oli Valga parim 25 punkti ja üheksa lauapalliga.

Valga spordihoonesse kogunenud 250 pealtvaatajat nägid lõpusekunditeni pingelist korvpallikohtumist. Kahe meeskonna eelmises kohtumises, kuu aega tagasi, kontrollis Tarvas selgelt mängu. Seekord nii kindlat esitust ei tehtud. Kohtumine algas Tarva jaoks hästi, sest esimese veerandaja keskel juhiti 8:12. Eduseisu suudeti veerandaja lõpuni hoida ja esimese kümne mänguminuti järel juhtis Tarvas 13:16.

Reinar Halliku kaugvise tõi Valga meeskonna teise veerandaja teisel minutil ühe punkti kaugusele ja Heiko Rannula kaugvise minut hiljem viis Valga esmakordselt ette seisul 24:22. Sealt edasi jätkus punkt-punkti mäng, milles Tarvas hoidis enamasti siiski liidriohje. Mooses Kaja pealtpaneku järel juhtis Tarvas veerandaja keskel 27:30. Poolaja viimaste minutitega sai kodumeeskond oma mootori käima ja kaks minutit enne poolaja lõppu tehti 8:0 spurt, millega kohtumist 40:35 juhtima mindi. Kristo Saage kaugviske järel oli seis esimese poolaja lõppedes 40:38 Valgale.

Teisel veerandajal jätkus võrdne mäng. Hoolimata sellest, et Valga mängis ilma oma põhitsentri Richard Andersonita, näitas peamiselt kuue mehega mänginud meeskond südikat mängu. Antti Vasara neli järjestikkust punkti panid alguse Valga 11:3 vahespurdile, mis Valga 53:46 juhtima viis. Veerandaja viimastel minutitel tuli Tarvas Ando Tagametsa vedamisel mängu tagasi ja nii oli enne viimast kümmet mänguminutit tablool skoor 60:54.

Viimasel neljandikul hoidis Valga suuresti tänu Antti Vasarale eduseisu. Priit Sillandi keskpositsioonivise tõi Tarva veerandaja keskel kolme punkti kaugusele, ent kohe vastas sellele kaugviskega Vasar. Sellele järgnes kaks korvi Heiko Rannulalt ja Valga läks kümne punktiga juhtima. Tagametsa vabavisked ja Mooses Kaja kolmene vähendasid vahe viiele punktile kui mängida jäi kaks ja pool minutit. Antti Vasar tabas aga jällegi kaugviske ja kui mängida jäi 64 sekundit viis Vasara lähivise Valga 74:65 ette. Viimasel minutil ei andnud Tarvas siiski alla. Neli vabaviset Sven Pugonenilt ja kaks Tagametsalt tõid Tarva pool minutit enne kohtumise lõppu kolme punkti kaugusele. Valga hoidis tänu Reinar Halliku vabaviskele piisavalt kindlat vahet ja Timo Oja vabaviske järel keerati tabloole mängu lõppnumbrid 76:71.

Ando Tagametsa kontole kogunes Tarva parimana 18 punkti ja üheksa lauapalli. Kristo Saage lõpetas mängu 14 punkti ja viie lauapalliga, aga tegi ka neli pallikaotust. Priit Sillandi arvele jäi 13 punkti.

Üleplatsimeheks oli Antti Vasar 25 punkti ja üheksa lauapalliga. Viie veaga välja langenud Raido Roos viskas 17 punkti ja tegi neli vaheltlõiget. Heiko Rannula kogus 12 ja Reinar Hallik 11 punkti. Hallik noppis ka 11 lauapalli.

Kaotusega langes Tarvas turniiritabelis koha võrra allapoole – kuuendaks. Valga tõusis viiendale kohale.

Rakvere Tarva järgmine mäng on teisipäeval 3. märtsil ja siis on vastaseks Eesti eelmiste aastate meister TÜ/Rock. Algselt Tartus toimuma pidanud kohtumine mängitakse Rakvere Spordihallis algusega kell 19.00.

Ivo Hunt

26 Veebruar 2009
  Kommentaarid