Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
"Juku " alustas Lääne-Virumaal Gustav Lokotari auhinnavõistlustega

Maakonna riigikaitseõpetajad koostöös maavalitsuse ja kaitseliiduga kutsusid ellu tuntud laskesportlase Gustav Lokotari mälestuseks võistlused riigikaitset õpetavate koolide vahel parima võistkonna ja laskja väljaselgitamiseks.

Samal ajal oli see võistlus ka Erna seltsi poolt ellu kutsutud ülevabariikliku sõjalis-sportliku mängu "Juku" avaüritus maakonnas.

Meie maakonnas õpetatakse riigikaitset kaheksas koolis. Tavaliselt õpitakse seda ainet gümnaasiumi osas 10. või 11. klassis.

Propageerimaks virulastest tuntumaid sportlasi ja laskesporti, korraldati 20.veebruaril laskmine õhupüssist ja sportpüssist Gustav Lokotari rändauhinnale.

Kuigi ametlik võistlus algas alles peale lõunat, kogunesid Kadrina lasketiiru 34 võistlejast enamus juba hommikul, et harjutada laskmist. Põhjus oli selles, et kõikides koolides ei ole võimalik püssilaskmist veel õpetada. Kõrvuti riigikaitset õpetavate koolidega osales ka Vasta Kooli võistkond.

Võistluse avas maavanem Urmas Tamm, kes tegi ka lühiülevaate Gustav Lokotari sportlikest saavutustest ning avaldas lootust, et uuest võistlusest kasvab välja üleriigiline võistlus.

Võistlustel osalesid neljaliikmelised võistkonnad Kadrina Keskkoolist (2), Rakvere Gümnaasiumist, Rakvere Eragümnaasiumist (2), Kunda Ühisgümnaasiumist, Haljala Gümnaasiumist, Väike-Maarja Gümnaasium ja Vasta Kool, kuid võistluse arvestusse ei läinud Vasta ja Kadrina kool.

2009. aasta G. Lokotari rändauhinna omanikuks sai Kunda Ühisgümnaasium 453 silmaga, järgnes Haljala Gümnaasium 439 silmaga ja Rakvere Gümnaasium 389 silmaga. Parimad laskurid olid Kadrina Keskkoolist - Allar Paat 62 silmaga õhupüssist ja Tõnis Tulp 97 silmaga sportpüssist.

Suur tänu Kaitseliidu Viru Malevale, kes oma juhendajatega ja autasudega andis olulise panuse võistluste läbiviimisel.

Järgmisena on kavas riigikaitset õpetavatele koolidele korraldada aprillis viktoriin Tapal, Kirde Kaitseringkonna lahtiste uste päevade aegu.


Marge Lepik
Ants Rikberg

02 Märts 2009
  Kommentaarid