Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Balti riikide parlamendid heitlevad Rakveres Balti Assamblee karikale

Reedel, 3. aprillil toimub Rakvere spordihallis traditsiooniline, arvult neljas Balti riikide parlamentide vaheline korvpalliturniir Balti Assamblee karikale.

Et kahel viimasel aastal (mullu Kuressaares ja tunamullu Šiauliais) on sel turniiril võitmatuna püsinud Eesti, siis on au ja ühtlasi kohustus võõrustada naabreid just eestlastel. Turniirile lisab väärtust asjaolu, et kui Eesti parlamendi korvpallimeeskonnal õnnestub seegi kord võit võtta, siis jääb ka Balti Assamblee karikas igavesti nende valdusse ning reglemendi kohaselt tuleb edaspidi mängu panna juba uus trofee.

Reedel kell 15.15 algava turniiri juhatab lauludega sisse Eesti Televisiooni populaarses muusikalises telemängus "Laululahing" sellel hooajal eduka debüüdi teinud ja endale praeguseks koha poolfinaalis lunastanud Rakvere Gümnaasiumi segakoor.

Järgnevad Riigikogu esimehe Ene Ergma ja Rakvere linnavolikogu esimehe Mihkel Juhkami tervitused osalejatele, mille järel kõlavad rahvushümnid. Eesti hümni esitab elavas ettekandes samuti Rakvere Gümnaasumi segakoor.

Turniiri avamatšis lähevad kell 15.35 vastamisi Leedu ja Läti, seejärel kohtuvad kell 16.30 Eesti ja Leedu ning lõpetuseks kell 17.30 Läti - Eesti. Mänguaeg on 2x10 minutit. Korvpallimänge kommenteerivad BC Rakvere Tarvase loots Andres Sõber ja sama klubi kodumängude korraldaja Raido Roostalu.

Kohtumiste vahel näeb publik samuti Eesti, Läti ja Leedu parlamentide meeskondade vahelisi meelelahutuslikke jõukatsumisi - kavas on viskevõistlus ja "Eelarve tasakaalu viimise võistlus". Üritusele lisavad vürtsi Esteetika- ja tantsukooli tantsutüdrukud.

Korvpalliõhtu lõpetab Balti riikide parlamentide All Star`i ja Virumaa veteranide koondise korvpallimatš. Balti riikide parlamentide sümboolset meeskonda aitavad valida Lääne-Virumaa spordiajakirjanikud.

Balti Assamblee karikaturniirile eelneb neljapäeval, 2. aprillil kell 19.15 korvpalli sõprusmäng Haljala spordihoones, kuhu Riigikogu meeskond on kutsutud mõõtu võtma kohalikelt spordiklubi Aaspere korvpalluritelt.

Muide, SK Aaspere on HAT-Auto Lääne-Viru korvpallimeistrivõistlustel juba mitmendat hooaega koduklubiks Riigikogu liikmele Indrek Saarele, kes sedapuhku ilmselt esindab oma tööandjat ehk Riigikogu.

31 Märts 2009
  Kommentaarid