Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Loodav sihtasutus võtab üle Tehvandi olümpiakeskuse

Kultuuriministeerium asutab koos Otepää valla ja Eesti suusaliiduga sihtasutuse Tehvandi Spordikeskus, mille eesmärk on arendada Tehvandis välja kaasaegne olümpiaettevalmistuskeskus.

Sihtasutuse eesmärgid on rahvusvahelistele nõuetele vastava olümpiaettevalmistuskeskuse väljaarendamine ja haldamine, tingimuste loomine suve- ja talispordialade treeninguteks, riigisiseste ja rahvusvaheliste võistluste korraldamiseks ja vaba aja veetmiseks ning vastavate teenuste pakkumine, teatas BNS-ile kultuuriministeeriumi pressiesindaja.

Kultuuriminister Urmas Paeti sõnul võimaldab sihtasutusena tegutsemine osalemist Põhjamaade ja teiste rahvusvaheliste spordiorganisatsioonide abiprojektides ning lisavahendite taotlemist fondidest ja erinevatest abistruktuuridest.

Ministeerium kavatseb järgmisel aastal toetada sihtasutuse tegevust 3,8 miljoni krooniga.

Sihtasutus moodustatakse varem samas tegutsenud Eesti olümpia õppetreeningkeskus Tehvandi baasil, mille tegevuse lõpetamise valitsus neljapäeval heaks kiitis.

Tehvandi treeningkeskuse seatud eesmärkidest sai teoks vaid ühiselamu rekonstrueerimine. Senises Tehvandis oli osaline ka Tartu ülikool, kes jääb aga uue sihtasutuse loomisest kõrvale, kuna ülikool ja kultuuriministeerium ei olnud koostöö jätkamisest huvitatud.

Kõigile Tehvandi keskuse töötajatele pakutakse võimalust jätkata tööd samadel tingimustel sihtasutuses.  BNS

04 November 2004
  Kommentaarid