Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Läti hokimängija surma põhjuseks oli südamepuudulikkus

Kolmapäeval Minskis surnud Läti hokikoondise ründemängija Sergei Žoltoki surma põhjustas südamepuudulikkus, tuvastasid Valgevene meedikud.

Žoltok suri kolmapäeva õhtul Valgevene lahtistel meistrivõistlustel toimunud Minski Dinamo ja Riia-2000 meeskonna kohtumise ajal äkksurma. Jäähalli saabunud kaks kiirabibrigaadi üritasid üle tunni 31-aastast ründemängijat elustada, kuid tulutult.

Žoltokil oli varemgi tervisega probleeme, kuid arstid ei leidnud midagi muret tekitavat.

Aasta tagasi, kui Žoltok mängis NHL-is Nashville'i klubis Predators, tuvastasid arstid tal südamerütmihäired, ent sellest hoolimata jätkas ta tippsorti.

Läti Valgevene-saatkonna esindaja Maria Jegoruškina teatas reedel BNS-ile, et neljapäeva õhtul toimetati hokimängija surnukeha Lätti. "Kõike korraldasid ja vormistasid saatkond ja Valgevene Hokiliit," ütles saatkonna esindaja.

Neljapäeva õhtul kogunesid Riiga Läti Hokiliidu hoone ette kümned spordisõbrad, kes olid oma iidoli surmast vapustatud. Leinajad panid lilli Žoltoki pildi juurde ja süütasid küünlaid.

Žoltok debüteeris NHL-is 1992.-1993. aasta hooajal ning tegi võrdlemisi head karjääri, mängides Ottawa, Montreali, Edmontoni ja Minnesota klubides, osaledes kokku 633 matšil, lüües 115 väravat ja andis 161 resultatiivset söötu. Läti koondise koosseisus mängis Žoltok 42 matši ja viskas 29 väravat.   BNS

05 November 2004
  Kommentaarid