Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Aivar Pohlak pälvis FIFA teenetemärgi

Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) asepresident ja FC Flora president Aivar Pohlak pälvis FIFA teenetemärgi.

Käesoleval aastal oma sajandat juubelit tähistav Rahvusvaheline Jalgpalliliit (FIFA) tunnustas igast liikmesriigist ühte kohalikku jalgpalliellu suure panuse andnud juhtivat jalgpallitegelast FIFA Centennial Order of Merit'i teenetemärgiga, Eestist pälvis selle Pohlak, teatas EJL-i pressiteenistus BNS-ile.

"Aivar Pohlak rajas 1990. aastal FC Flora Tallinna jalgpalliklubi ning on ka selle president. 1993. kuni 2003. aastani kuulus ta EJL-i juhatusse ning alates möödunud aastast täidab asepresidendi kohta. Pohlakul on olnud juhtiv roll jalgpalli arendamisel Eestis pärast iseseisvuse taastamist: ta arendas ning moderniseeris noorte jalgpalli, rajas oma jalgpalliklubiga teed teistele ning ohverdas klubi huvid üldise jalgpalli arendamise nimel," ütleb FIFA kirjas EJL-ile.

Samas märgib FIFA, et saja tegevusaasta jooksul on liikmesriigid oma pühendumuse ja entusiasmiga jalgpalli arengusse väljapaistvalt panustanud.

"Ilma nende pühendumuseta ei mängiks jalgpall tänases ühiskonnas nii tähtsat rolli ning seetõttu tunnustab FIFA iga liikmesriigi juhtivat jalgpallitegelast, kes on oma silmapaistvate saavutuste läbi andnud suure panuse jalgpallielu arendamisse selles riigis," seisab FIFA avalduses.

Lätist pälvis teenetemärgi nende koondise peatreenerina 2004. aasta Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile viinud ning enne seda ka Riia Skontot juhendanud Aleksandrs Starkovs, hollandlastest endine rahvusmeeskonna kapten ja hilisem treener Johan Cruyff, portugallastest nende kõigi aegade parim mängija ning 1966. aasta maailmameistrivõistluste kangelane Eusebio ja šveitslastest FIFA president Joseph S. Blatter.  BNS

 
03 Oktoober 2004
  Kommentaarid