Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Otepääl jätkub radade ettevalmistus suusatamise MK-etapiks

Otepääl jätkati soojalaine järel taas 2005. aasta 8. ja 9. jaanuaril toimuva murdmaasuusatamise MK-etapi radade ettevalmistusega.

"Valmis oleme saanud nii 5 km ringi kui sprindirajad, hetkel on lumega katmata veel staadion. Praeguseks toodetud lumest jätkub aga ka staadioni täitmiseks ja radade parandamiseks. Enne jõule jõuame lõpetada ka suusastaadioni ettevalmistuse," ütles võistluste direktor Alar Arukuusk.

Hetkel on rajad kaetud suhteliselt suureteralise jäise lumega. Soojade ilmade korral kuni uue aastani on lootust, et lisandub ka värsket lund, mis teeb rajal oleva lume valgemaks ja pehmemaks. Rajameistritel on valmisolek eelolevatel külmadel öödel toota ka lisalund, et valmis olla võimalikeks negatiivseteks üllatusteks järgmise aasta esimestel päevadel, teatas Veiko Ulp MK-etapi pressiteenistusest BNS-ile.

Alates 4. jaanuarist on võistlusrajad avatud vaid võistlejatele ja sõitma pääseb ainult treeningnumbritega. Sula saabudes võidakse rajad tavakasutamiseks sulgeda ka varem.

"Jõulude ajal alustatakse staadionil ja radadel juba piiramisaedade paigaldust. Samuti valmistame enne uut aastat ette ka suuskade testimise nõlvad ning lume olemasolul ka soojendusraja," tutvustas Arukuusk lähiaegade plaane.

Korralduskomitee viimane ühine koosolek toimub 31. detsembril, kus langetatakse lõplik otsus võistluse toimumise kohta ning kinnitatakse MK-etapi programm ja rajad.

Kuigi nimelise ülesandmise tähtaeg on 29. detsember, on Eesti Suusaliitu saabunud juba ka esimesed võistlejate nimekirjad.

Saksamaa koondis saabub Otepääle oma parimas rivistuses.

Laupäeval, 8. jaanuaril asuvad sakslastest 15 km klassikasõidu starti MK-sarja üldliider Axel Teichmann, Rene Sommerfeldt, Tobias Angerer, Jens Filbrich, Andreas Schlütter ja Franz Göring.

Püapäeval, 9. jaanuaril sprindivad klassikalises sõidustiilis Schlütter, Göring, Dirk Klessen ja Johannes Bredl.

Saksamaa naiskonnas teevad 10 km klassikasõidus kaasa läinud talvel Otepääl võidutsenud Claudia Künzel, Evi Sachenbacher, Viola Bauer, Steffi Böhler ja Nicole Fessel.

Pühapäeval tulevad sprindivõistluse starti lisaks eelnimetatutele veel Manuela Henkel ja Isabel Klaus.  BNS

22 Detsember 2004
  Kommentaarid