Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Malegeenius Fischer loodab pääseda Islandile

Jaapani vanglas istuv ja USA-le väljaandmist pelgav endine malemaailmameister Robert Fischer palus reedel Jaapani võimudel lubada ta Islandile, sest saareriik on talle elupaika pakkunud.

Island pakkus möödunud nädalal ligi pool aastat vangis istunud Fischerile elamisluba, millest maletaja rõõmuga kinni haaras, ütles tema advokaat.

Jaapani immigratsioonivõimud vahistasid Fischeri juulis, sest tema USA pass oli kehtivuse kaotanud. Ühendriikide võimud süüdistavad maletajat 1992. aastal turniiril osalemisega Jugoslaaviale kehtestatud majandussanktsioonide rikkumises ja nõuavad tema väljaandmist.

Reedel Fischeri advokaadid Jaapani immigratsiooniametnikele vajalikud dokumendid ja maletaja käsitsi kirjutatud kirja, millega teotletakse kas luba omal käel Islandisse sõita või USA asemel sinna deporteerimist.

"Ta on õnnelik... Minu meelest on tema psüühiline seisund palju parem," ütles advokaat Masako Suzuki.

Ta oli aga sunnitud lisama, et Jaapani immigratsiooniametnikud ei näi olevat valmis Fischerit lähiajal Islandile saatma.

Jaapani võimud on andnud korralduse deporteerida Fischer USA-sse, kuid kohus on apellatsiooni menetlemiseni asja seisma pannud.

Immigratsiooniametnikud ei ole välistanud, et Fischeri väljasaatmiskohta võidakse muuta, kuid on väitnud, et seda on raske teha, sest maletajal ei ole kehtivat passi.

Washington on püüdnud avaldada Islandile survet, et too loobuks Fiscerile tehtud pakkumisest, kuid ajakirjanduse teatel on Island selle tagasi lükanud.

Reuters - BNS

25 Detsember 2004
  Kommentaarid