Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
JUDO: MAKSIM DÕBA EESTI NOORTE MEISTRIVÕISTLUSTE PRONKS

Tartus toimunud Eesti noorte A-klassi meistrivõistlustel judos saavutas kehakaalus kuni 60kg, 20 konkurendi hulgast kolmanda koha Kunda Ühisgümnaasiumi õpilane Maksim Dõba. Spordiklubis Sakura harjutav Maksim alistas eelringides Reivo Nodapera (Tallinn, Aita-do), Oliver Kõrre (Tallinn, Condor), Indrek Zahkna (Tartu, Do) ja kaotas siis tasavägises heitluses hilisemale võitjala Arman Begalinile (Tallinn, Dvigatel). Eriti ilus oli Maksimi neljasvõit. Pronksimatšis alistas ta Ipponi väärinud efektse jalatehnikaga Tsubame-gaeshi Erki Soomeri Tallinn Condorist.

Eesti noorte meistrivõistlused olid esimeseks valikturniiriks 4.-7.juulini Liganos (Itaalia) toimuvale Euroopa Noorte Olümpiafestifalile (EYOF´05) pääsemiseks. Esinelik peab nüüd tõestama oma olümpiataset real rahvusvahelistel turniiridel. 12. juuniks enim reitingupunkte kogunud judoka pääseb iga kahe aasta tagant toimuvale noorte OM-ile. Kundast Vinnis treeningutel käival Maksim Dõbal on kõik eeldused oma kaalukategooria esinumbriks tõusta, kuid takistuseks võib saada klubi kõhnuke rahakott, mis ei võimalda piisaval arvul välisturniiridel ja õppe-treeningkogunemistel osalemist. Siin oleks hädasti vajalik kohalike sponsorite abi.

Seni on koha Eesti noorte olümpiakoondises suutnud välja võidelda kolm Sakura neidu: Virge Tähemäe, Kairi Allikas ja Anne-Liis Jerlakas. Kõrgeima koha on nendest suutnud saavutada Kairi Allikas, kes oli Inglismaal Bath´is toimunud olümpiapäevadel neidude raskekaalus viies.

Riho Rannikmaa
31 Jaanuar 2005
  Kommentaarid