Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
VÕRKPALL: Dopingujuhtum Soome võrkpallis

Soome Võrkpalliliidu juhatus määras Oulu esiliiga naisvõrkpallur Riitta Räisänenile aastase võistluskeelu dopingutarvitamise eest. Räisänen oli tarvitanud köharavimit, mi sisaldas keelatud ainet salbutamooli

24-aastane Räisanen on Soome esiliiga Oulu NMKY mängija, mängides farmimängijana ka meistriliigas Oulu Etta ridades.

Räisänen andis positiivse dopinguproovi 15.oktoobril 2005 Soome meistriliigas Oulu Etta ja Tuisku-Wolley vahelises mängus. Dopinguproov sisaldas keelatud ainet salbutamooli, mille Räisänen oli saanud köharavimi Redol Comp tarvitamisest.

Dopingukontrolli nädalal oli Räisänen olnud külmetunud ning kasutas haigussümptomide ärahoidmiseks valuvaigisteid ja nohuravimeid, lisaks ka kahel korral Redol Comp köharavimit, mille oli arst määranud varasema haigestumise puhul mullu juulikuus. Tollal oli jäänud kontrollimata, kas kasutatav ravim on WADA keelatud ainete nimekirjas.

Räisäneni sõnul ei teadmid ta, et köharavim on keelatud ainete nimekirjas ja tunnistab juhtunu täielikuks arusaamatuseks.

Soome Antidopingukomisjon üllitas 27.jaanuaril teate, et Riitta Räisänen ei kasutanud dopinguaineid saavutusvõime tõstmiseks vaid haiguse raviks. Redol Comp-nimeline köharavim on Soome arstide poolt oma patsientidele üks enimmääratum. Seetõttu soovitas komisjon Soome Võrkpalliliidul anda rikkujale vaid ühe-aastane võistluskeelu.

Lisaks muutis Soome Võrkpalliliit ka kõnealuse mängu tulemuse ja andis võidu Tuisku-Wolley'le 3:0 (25:0; 25:0; 25:0)Lisainfo: http://www.hotsport.info/lentopallo/?valinta=Verkolta&id=10319
01 Veebruar 2006
  Kommentaarid