Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
VÕRKPALL: Venemaa Superliigas läheb palavaks

Venemaa Superliigas, kus osaleb kaksteist meeskonda nagu Eesti-Läti Schenker liigaski, hakkab kaheringiline põhiturniir jõudma otsustavasse järku. Võistlusjuhendi järgi pääsevad play-off mängudele põhiturniiri esikaheksa, kes mängivad aprillikuu esimesel dekaadil kolme võiduni peetavates veerandfinaalides süsteemis 1.-8., 2.-7., 3.-6. ja 4.-5. Paaride võitjad kohtuvad 17.-27. aprillini kolme võiduni peetavates poolfinaalides, mille võitjad selgitavad Venemaa 2006.aasta meistri. Meistritiitliks on 03.-13.maini toimuvas mänguseerias vaja saavutada kolm mänguvõitu. Mullu tuli Venemaa meistriks Belgorodi Lokomotiiv, kes alistas finaalis Moskva Dünamo mängudega 3:2.

Superliiga play-offist väljalangejad - põhiturniiril 9.-12.kohale jäänud nelik mängib omavahel neli turniiri, üks igaühe kodus, kusjuures põhiturniiril kogutud punktid saadakse kaasvarana kaasa. Lõpuks 11. ja 12. koha hõivanud võistkonnad kukuvad järgmiseks hooajaks Venemaa paremuslt teise liigasse - Kõrgliigasse. Tabeliseisu hinnates on enim kaotusi teeninud mullune Argo Meresaare tööandja Jaroslavli Neftjannik ja Slavati Neftehimmik ning Novokuibõsevski Nova, kellel on vastavalt 15, 14 ja 13 kaotust. Neljanda play-offist väljalangeja kohale "konkureerib" Surguti Gazprom 11 kaotusega, vaid kaks kaotust on vähem Jekaterinburgi Izumrudil ja Moskva Lutsil kuid viimasel pidada veel 7 mängu.

Hetkel, kui võistkondadel on põhiturniiril jäänud mängida 4 kuni 7 mängu, juhib tabelit 34-st võimalikust 33 punkti ehk ühe kaotusega Moskva Dünamo. Võrdselt neli kaotust on suurte kogemustega Odintsovo Iskral ja Belgorodi Lokomotiivil kuid viimasel pidada veel neli mängu Iskra kuue vastu. Neile järgnevad viie kaotusega Nõvõi Urengoi Fakel ja kuue kaotusega Ufaa.

Venemaa Superliiga põhiturniir lõpeb 18.märtsil 2006.


Täiendav info - http://www.volley.ru/
06 Veebruar 2006
  Kommentaarid