Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
NG Cupi avapäev pakkus maiuspala

juhendatud Eesti koondis alistas teisele lisaajale (!) läinud matšis Kaunase ˇalgirise 85:82 (poolaeg 32:35).

Kohtumise normaalaeg lõppes viigiliselt 59:59 ja võitjat ei selgitanud ka esimene viieminutiline lisaaeg - 69:69. Lauavõitluses suurelt (39-54) vastastele alla jäänud eestlased lõikasid Visnapuu sõnul teisel lisaajal kolmel-neljal rünnakul tulu väikese taktikalise kavalusega, mis aitas lõpuks vaekaussi soodsas suunas kallutada.

Eesti koondise parimatena tõid ladusat koostööd demonstreerinud Sten-Timmu Sokk ja Ivar Tulit võrdselt 22 punkti. Sokk lisas oma kontosse 13 ja Tulit 9 lauapalli. Martin Rausberg panustas eestlastele veel 16 ja Tanel Kurbas 15 punkti.

ˇalgirise rivistuses paistsid silma Vaidas Cepukaitis 22 punkti ja 13 lauapalliga. Temaga samaväärse panuse, 19 punkti ja 14 lauapalli, andis Rokas Uzas. Donatas Motiejunas toetas kaaslasi 13 ja Šarunas Vasiliauskas 11 punktiga.

"Võidu üle on hea meel, poisid olid tublid," lausus Eesti koondise peatreener. "Mängu algus sujus väga hästi ja pidasime üldjoontes plaanist kinni. Põhiline, mida poistele kohtumise eel rõhutasin - võitlus - töötas terve mängu."

Visnapuu ütlusel oli selge, et vastastele jäädakse pikkuses alla ja seetõttu kaotatakse lauavõitlus, ent samas kompenseeriti puudujääki ennastsalgava kaitsetööga. "Selliseid mänge oleks nii publikule kui ka loomulikult mängijaile rohkem vaja," lausus ta.

NG Cupi teises mängus pidi Virumaa koondis tunnistama Läti koondise selget 118:65 (63:34) üleolekut.

Võitjate paremad olid Rihards Kuksiks 16 ning Armands Kravalis, Einars Tukišs ja Maris Kiršteins võrdselt 15 punktiga. Virulaste kasuks viskasid Mooses Kaja 10 ja Mattias Hunt 9 punkti. Lätlased kontrollisid lauavõitlust, olles väljakuperemeestest üle 55-26.

NG Cupi laupäevastes kohtumistes on kell 12 Rakvere spordihallis vastamisi ˇalgiris ja Virumaa ning kell 14 Läti ja Eesti. Turniir on pealtvaatajatele tasuta.
20 Mai 2006
  Kommentaarid