Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Politsei hinnangul oli Peeter Võsa saade erapoolik
SL Õhtulehe väitel soovitab politseiamet politseinikel mitte teha koostööd saatega "Politseikroonika", politsei kinnitusel ei ole koostöö keelatud.

SL Õhtulehe andmetel teatas politsei peadirektor Robert Antropov Kanal 2 direktor Urmas Orule, et politseinikel ei soovitata teha koostööd saatega "Politseikroonika" ja selle juhi Peeter Võsaga.

""Politseikroonika" tegija väited võimalikust koostöö katkemisest politseiga on väljamõeldis," kinnitas politseidirektor Männik, lisades, et politseinikel pole midagi keelatud.

Männik ütles ajalehele, et Lihula sündmuste kajastus Kanal 2-s oli täiesti erapoolik ning vääratele faktidele üles ehitatud. "Meie arusaama kohaselt rikuti head ajakirjandustava ega võetud kommentaari teiselt osapoolelt ehk politseilt," ütles Männik.

Männiku sõnul poleks politseil midagi öelda, kui sündmuskohal viibinud politseinikud oleksid selgitustest keeldunud. "Kuid neilt isegi ei küsitud. Nüüd käib aga Võsa mööda toimetusi ringi ja kurdab, kui paha kõik on ja et temaga keeldutakse koostööst," ütles Männik.

"Politseikroonika" oli teisipäeva õhtul ekraanil ja jätkub Võsa kinnitusel ka edaspidi. "Kui politsei ei soovi koostööd, siis teen tööd edasi teiste allikatega," ütles ta.

"Ma ei suutnud seda alguses uskuda," ütleb Võsa. "Ta käskis põhimõtteliselt "Politseikroonika" sulgeda."

"Telekanali juhiga kohtumine oli politseipeadirektori iseseisev otsus ning mina niisugusesse igapäevatöösse ei sekku," ütles siseminister Margus Leivo.

Siseminister taunis "Politseikroonikas" esitatud teavet Lihula sündmustest.

"Avalikult esitatud väärinfo ei ole ühegi kanali siseasi. Ei usu, et ühegi meediakanali huvi võiks olla väärinfoga populaarsust koguda, aga kui üks saade ei arvesta ühiskonna ausa informeerimise põhimõtetega, on tähtis pöörata sellele saadet edastava kanali tähelepanu," ütles Leivo.  BNS

15 September 2004
  Kommentaarid