Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kriis RÜE-s jätkub: Ojulandi parteist lahkus ka eelmine aseesimees /Täiendatud 13:20/
Nädalalehe andmetel esitas Rahva Ühtsuse Erakonnast lahkumisavalduse erakonnale ka selle endine aseesimees Margus Annuk. Lehe andmetel esitas Annuk lahkumisavalduse sel teisipäeval, äriregistris kajastus see täna.

Margus Annuk valiti Kristiina Ojulandi poolt 11.novembril 2014 erakonna aseesimeheks. Kuni novembri lõpuni oli Annuk see inimene, kes sisuliselt andiski Rahva Ühtuse Erakonna tervist puudutavale valimispltavormile sisu.

Erakonna esimesel sünnipäeval, 31.jaanuaril 2015, teatasid oma lahkumisest erakonna aseesimees Peeter Reemann ja juhatuse liige Imre Termonen. Lahkumisteates viitasid mõlemad sellele, et ei ole nõus ja rahul läbipaistvusega erakonnas, erakonna juhatuses ja erakonna juhtimisega. Meeste lahkumise järel lahkusid erakonnast ka mitmed erakonna ringkondlike organisatsioonide juhatuste liikmed.

Rahva Ühtsuse Erakonna esinaine Kristiina Ojuland nimetas (4.veebruaril 2015) ERR-i Valmisstuudio otsesaates lahkunuid saastaks. Oma sõnakasutuse pärast Ojuland Nädalalehe andmetel kellegi ees senini vabandanud ei ole.

Kõigile erakonna liikmetele, 7.veebruaril 2015, saadetud kirjas tembeldas Kristiina Ojuland lahkunuid juhtliikmeid avantüristideks, kelle lahkumisest erakond vaid võitvat.

Avaldame siinkohal lõigu Ojulandi kirjast erakonnakaaslastele: "Samas erakonnana oleme saanud päris kõva matsu. Matsu sealt, kust seda oodata ei osanud. Raske on – peame tunnistama.

Oleme ju teinud uue erakonna selleks, et teha poliitikat paremini. Peeter ja Imre on paraku taaskord kinnitanud poliitikutele omistatavat negatiivset kuvandit, aga meie peame olema paremad.

Me tegime uue erakonna selleks, et niisuguseid asju, nagu juhtus paradoksaalselt meie erakonnas, Eestis ette ei tuleks.

Ei taha mõeldagi, kui sellised inimesed nagu Imre ja Peeter oleksid riigitüüri juurde saanud. Rahva Ühtsuse Erakonnale ja tervele Eestile on hea, kui avantüristid lahkuvad parem varem kui hiljem."

Nädalaleht avaldab tervikuna ka ühe skandaali osalise e-kirja Rahva Ühtsuse Erakonna juhatusele 10.jaanuarist 2015. Kirja saatmisele järgnes RÜE volikogu esimehe ja Ojulandi elukaaslase Raimo Kägu ähvarduskõne kirja autorile, et "Mis provokatsiooni sa jälle siin korraldad?!"

Enne erakonna volikogu pöördus juhatuse liige Imre Termonen veelkord erakonna juhatuse poole e-kirjaga:

"Tere head sõbrad!

Mõtlesin eile-täna päris pikalt lähenevate valimiste peale ja jõudsin järgmiste järeldusteni, mida otsustasin ka teiega jagada.

RÜE on hetkel seisus, kus ei ole lootustki valimistele välja minna terve nimekirjaga, heal juhul saame ehk 30-40 nime kokku. Üldisest foonist ehk tugevamaid kandidaate oleks meil nimekirjas ehk 2-3, ülejäänud on paraku praeguses seisus siiski keskpärane kahurvägi ja seda ei ütle ma siin mitte eesmärgiga kedagi solvata või alandada, konstanteerin vaid olukorda ja fakte, kus hetkel oleme. Me oleksime pidanud mitu kuud tagasi asuma oma inimesi valijatele tutvustama-promoma, kuid seda me ei teinud, seepärast ütlengi, et enamik meie nimekirjast on "keskpärane kahurvägi", sest neid inimesi teame meie, kuid mitte valijad...

On tehtud väga palju vigu, kas teadlikult või tahtmatult, see pole ka enam eriti tähtis. Pole mõtet otsida ka siin enam süüdlasi või süüdlast, see ei anna erakonnale midagi. Vaatame parem tulevikku ja näeme seal perspektiive, mitte vaid minevikku...

Arvan, et peame vaatama ja hindama hetkeseisu nii nagu see on ja mitte looma illusioone või siis vastupidi. Minu arvates peame hakkama mõtlema pikemalt asju ette ja nii ka tegutsema.
Mõtlesin väga erinevate tsenaariumite peale ja jõudsin siis arvamusele, et mõistlik oleks RÜE-l neil valimistel üldse mitte osaleda... Selgitan ka miks ja mida see RÜE-le annaks.

Minnes valimistele, läheme me vastu selgele ja totaalsele põrumisele, sest valmiskünnist me nimekiri ei ületa ja ka mitte seda 2% me täis ei saa, kahjuks.

Seega oleks mõistlik valimismaratonist loobuda ja asuda tugevdama erakonda ja asuda sisuliselt tegelema erakonna ülesse ehitamisega, et osaleda järgmistel KOVi ja Europarlamendi valmistel ning teha neil väga hea tulemus. Samuti asuda ettevalmistama osalemist järgmistel riigikogu valmistel, et saavutada tulemus, mis annab võimaluse valitsuse moodustamiseks. Need eesmärgid on reaalsed, tuleb vaid targalt ja kindlalt tegutseda.

Nii, loobudes neil valimistel osalemisest saavutaksime minu hinnangul järgmised tulemused:

- kuna uus riigikogu kinnitab üsna kindlalt ära selle, et uued erakonnad, kes ei ole varem riigikogu valimistel osalenud, saavad osaleda riigikogu valimistel ilma kautsjonit tasumata, siis annaks see meile üsna tugeva eelise järgmistel valimistel

- saaksime lahti "Ojulandi projektipartei" kuvandist või see kuvand muutuks pea olematuks.

- Kristiina maine paraneb tublisti valijate silmis ja kui ta ei tegele enam sarnase soolotamisega nagu varem, siis on enam kui kindel, et tema on järgmistel valimistel favoriit ja potensiaalne peaminister uues valitsuses.

- pääseksime ka läbikukkujate imidzhist ja hoiaksime oma RÜE nime sellest puhtana, mis omakorda annaks väga head võimalused järgmistel valimistel.
jne

Loobudes neile valimistele minekust loomulikult säästaksime ka raha, see oleks niikuinii tuulde visatud praeguses olukorras ja mõistlik oleks seda kasutada hoopis RÜE tugevdamiseks ja arendamiseks.

Loobudes valimistel osalemisest ei tähenda aga seda, et me "viskaksime lusika nurka" ja üldse ei jääks pildile. Mitte mingil juhul ei tohi jääda kõrvale valmiste kommenteerimisest, arvamuslugude ja seisukohtade avaldamisest jne. Kui me ei osale valmistel, siis on meil teadupärast arvamuste ja seisukohtade meedias avaldamiseks hoopis rohelisem tee, kui valimisvõitluses osalejatel. Seda kõike tuleb oskuslikult kasutada, sest sellega looksime oma erakonnast ühiskonnas tugeva ja positiivse kuvandi.
Nii... Pean ütlema ka veel seda, et mõtlesin ka selle peale, et kui RÜE loobuks valimistel seekord osalemisest, siis võiksid mõned meie liikmed osaleda valimistel üksikkandidaatidena... Tõsi, nende valituks osutumine on üpris ebatõenäoline ja kas see oleks ka RÜE seisukohast hea idee on veidi kahtlane...

Ma ei ole seda asja veel väga põhjalikult jõudnud mõelda, kuid sel oleks nii häid kui ka halbu külgi... Halvim oleks see, et kui me ei saa avalikkuse silmis lahti projektipartei või siis Ojulandi lambakarja staatusest, siis ei annaks RÜE valimisvõitluses osalemata jätmine erakonnale mitte midagi positiivset suures plaanis ja lootus järgmistele valimisvõitudele oleks üsna väike...
Lõpetuseks kordan üle enda ettepaneku – RÜE peaks loobuma neil riigikogu valmistel osalemisest ja keskenduma erakonna tugevdamisele ja sõnumi ning komplekse riigi arendamisplaani väljatöötamisele.

--------------

Lisaks, et Kristiina ei solvuks siin põhjendamatult mu sõnade peale, mis kirjutasin... Need, Kristiina, ei olnud mõeldud Sinu alavääristamiseks või solvamiseks, vaid kirjutasin nii nagu kuvand meie erakonnast rahva seas kahjuks on... Hea oleks see vale ja tobe kuvand hüljata ja puhta lehega edasi minna, see on mu soov ja arvamus. Usun, et ka Sina, sisemas, saad aru, et neil valimistel on meie jaoks rong läinud ja tark oleks tegeleda erakonna, mille loomine ei olnud kerge ettevõtmine, arendamisega ja meie seast uute poliitikute kasvatamisega ehk siis sellega, mis sai ka üldkogul välja öeldud. RÜE-l ja ka Sinul on olemas potensiaal, mõistlik oleks seda ka kasutada, mitte mõttetult lihtsalt ära kulutada.
--------------

Head sõbrad, panin kirja enda arvamuse-seisukoha, mis on selgelt subjektiivne, seega see ei pretendeeri mingile ainutõele. Parandage mind, kus eksin ja avaldage samuti arvamusi.
Mul on usku sellesse, et RÜE saab järgmistel valimistel valimisvõidu ja Kristiinast võib seega saada ka valitsusjuht, kuid selleks tuleb asuda vundamenti laduma nüüd ja ei ole tark tegu tormata mingit "tuvi katusel taga ajama", mõelgem kui maletajad ehk mõelem ette pikemalt kui vaid ühe-kaks "käiku".

Ilusat laupäevaõhtu jätku,
imre
10.jaanuar 2015.a."

Antud e-kiri juhatuse liikme poolt juhatuse liikmetele on Kägu ja Ojulandi arvates märk sellest, et kirja autor on reformi poolt RÜE-sse saadetud provokaator.

Rahva Ühtsuse Erakond asutati 30.jaanuaril 2014 ja registreeriti erakonnana 4.septembril 2014. Hetkel (12.02.2015.a. kl 12.35) on äriregistri andmetel erakonnal 559 liiget.

Nädalehe andmetel on RÜE-st lahkumiseks esitanud avalduse mitmed liikmed, kes on veel registri andmetel erakonna liikmed ja kelle avaldusi siis kas ei ole jõutud rahuldada või siis teistel põhjustel-kaalutlustel ei ole vastavaid kandeid äriregistrisse tehtud.

Nädalaleht palus kommentaari Annuki erakonnast lahkumise kohta Rahva Ühtsuse Erakonnalt ja Kristiina Ojulandilt isiklikult, kuid uudise ilmumise ajaks ei saabunud neilt mingit vastust.


NL-OnlineSeotud lood:

* RÜE juhatusest lahkus aseesimees ja juhatuse liige
http://www.vnl.ee/artikkel.php?id=10027

* Kriis Ojulandi parteis jätkub: RÜE kaotab juhtliikmeid ka piirkondlike organisatsioonide juhatustes
http://www.vnl.ee/artikkel.php?id=10046

* Kriis: RÜE sulgeb vaikselt oma ainsa kontori
http://www.vnl.ee/artikkel.php?id=10078
12 Veebruar 2015
  Kommentaarid