Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Riigikogu seadustas kiirlaenuturu piirangud
Riigikogu seadustas täna 74 poolhäälega kiirlaenuturu piirangud, mis kehtestavad ülempiiri krediidi kulukuse määrale, kaitstes laenuvõtjat üüratult suurte intresside ja ka lepingutasude eest.

Sotsiaaldemokraadist õiguskomisjoni esimehe Neeme Suure sõnul piirab 1. juulil jõustuv seadus otsustavalt ka vahekohtute õigusi laenukriiside lahendamisel, olles samuti laenuvõtja kui nõrgemat osapoole kaitsel.

„Olukorras, kus tavalaenudest sadu kordi kallimate kiirlaenude maht on kasvanud viimasel ajal lausa 30 protsenti aastas ja makseraskustes on ligi 35000 inimest, on vajadus kiirlaenuturu reguleerimise järele ilmselge. Uusi laenuohvreid pole vaja,“ märkis Suur. Täna kõiguvad mõnede kiirlaenukontorite krediidi kulukuse määrad 200 ja 2000 protsendi vahel, mistõttu tuleb tarbijatel kanda ebamõistlikult suuri kulusid, lisas Suur.

Riigikogu heakskiitu ootab ka eelnõu, mis seab rangemad reeglid kiirlaenude reklaamimisele.
18 Veebruar 2015
  Kommentaarid