Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ida prefektuur kehtestab jääle mineku piirangu
Muutuvad ilmaolud toovad alates homsest kaasa Peipsi järvele mineku piirangud.

Kiiresti muutuvate ilmastiku- ja jääolude tõttu on Peipsi järvel tekkinud pragusid ja lahtise veega auke. Alates homsest, 24. veebruarist on lubatud Peipsi järve jääle väljuda jalgsi ja maastikusõidukitega Ida-Viru ja Jõgevamaa maakonna piirist kuni Lagedi külani (Lohusuu vald) kuni ühe kilomeetiri kaugusele kaldast. Lagedi külast kuni Vasknarva külani võib jalgsi ja maastikusõidukitega jätkuvalt minna kuni viie kilomeetrini kaldast.

Keelatud on Peipsi järve jääle minek ojade ja jõgede suudmetele lähemale kui 200 meetrit ja Narva jõe suudmealale lähemale kui 500 meetrit.

„Jääolud võivad pehmete ilmastikuolude tõttu kiiresti muutuda, seetõttu tuleb järvel liikudes olla äärmiselt tähelepanelik, eriti ojade ja jõgede suudmetes. Väljumiseks lubatud alal leitud lahtise veega ohtlikest kohtadest palume teavitada koheselt lähimat kordonit,“ lausus Ida prefektuuri piirivalvejuht Indrek Püvi.
23 Veebruar 2015
  Kommentaarid