Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

EAS avas uue starditoetuse
Täna, 16.märtsil, avas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) uuendatud kujul starditoetuse, kus on suurendatud summat 15 000 euroni ja mille abil luuakse juurde uusi töökohti.

EASi juhatuse liikme Indrek Kaju sõnul on starditoetuse teravik suunatud ambitsioonikale alustavale ettevõtjale, kellelt oodatakse tulevikus oma piirkonnas tööandjaks olemist.

„Loodame toetusega luua vähemalt 1000 uut töökohta üle Eesti. Ka EASi üldine fookus on seatud kasvu- ja ekspordipotentsiaaliga ettevõtetele. Sellest tulenevalt oleme starditoetuse andmisel sisse viinud piirkondliku erisuse. Tallinnas ja teda ümbritsevates valdades ning Tartus, kuhu on niigi koondunud lõviosa Eesti ettevõtlusest, peab ettevõte olema ekspordi suunitlusega. Mujal ei ole ekspordi nõue primaarne,“ selgitas Kaju.

Üks olulisemaid muudatusi on ka toetussumma suurendamine. Nüüdsest on võimalik taotleda ühe projekti kohta kuni 15 000 eurot, varasema 5000 euro asemel. Lisaks on laiendatud toetusest rahastatavate kulude hulka, näiteks on lubatud tööjõukulude katmine.

Toetust saavad taotleda need, kes ei ole varem ettevõtlusega tegelenud. Enne taotluse esitamist on kohustuslik eelnõustamine maakondlikes arenduskeskustes. See annab ettevõtjatele suurema kindluse, et projekt on piisavalt tugev, läbimaks toetuse tingimuste sõela. Samas saab taotleja väärtuslikku tagasisidet, kuidas ettevõtet arendada.

Taotlusi võetakse vastu jooksvalt ja eelarve maht 8,1 miljonit eurot. Toetus tuleb Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Taotlemiseks tuleb esmalt pöörduda eelnõustamisele maakondlikes arenduskeskustes ja peale seda saab taotlusi esitada läbi EASi e-teeninduse https://aken.eas.ee

Lisainfo: www.eas.ee/starditoetus
16 Märts 2015
  Kommentaarid