Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Suurhaiglad saavad toetust ligi 50 miljonit eurot
Euroopa Regionaalarengu Fondist saab Eesti riik toetust 46,8 miljonit eurot, et jätkuks Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikumi kaasajastamine. Tervise- ja tööministri allkirjastatud määrusega saab PERH välja ehitada patoloogia ja psühhiatria üksused ning kliinikumil on võimalus kaasajastada onkoloogiaravi keskust, lastekliinikut ja teisi üksuseid. Projekti omaosalus on haiglal 50 protsenti.

„Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikum on keskused, kus abi peavad saama ükskõik millise diagnoosiga patsiendid. Uus toetusperiood annab head võimalused, et pädevus ja kvaliteet Eesti suurhaiglates kasvaks veelgi. Eesmärk on alati üks, et patsiendile oleks abi võimalikult kaasaegne ja lihtsasti kättesaadav,“ ütles tervise- ja tööminister Urmas Kruuse. „Teadaolevalt ei ole regionaalhaigla ja kliinikum ainult meditsiinikeskused. Lisaks ravile on nad veel ka õppe-, arendus-, diagnostika- ja konsultatsioonibaasiks, mille kaasajastamine on Eesti meditsiini tuleviku mõttes väga oluline“ lisas minister.

SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja SA Tartu Ülikooli Kliinikumi suurprojektide väljaehitamist eriarstiabi pädevuskeskuseks on alustatud etapiliselt ka EL-i eelnevatel toetusperioodidel. Jätkuprojektid on vajalikud seni välja ehitamata osakondade – SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla patoloogia ja psühhiaatria üksuste ning SA Tartu Ülikooli Kliinikumi onkoloogiaravi keskuse, sisekliiniku palatiosakondade, patoloogiateenistuse labori ning laste-, kõrvakliiniku, päevakirurgia keskuse – kaasajastamiseks. Mõlemal haiglal on võimalus toetust saada kuni 23,4 miljonit, kuid oluline on silmas pidada, et haigla omaosalus projektis peab olema 50 protsenti. Näiteks, kui haigla projektimaht on 46 miljonit, siis pool rahustusest, ehk 23 miljonit, peab ta ise investeerima. Teise poole saab Euroopa Regionaalarengu Fondist.
26 Märts 2015
  Kommentaarid