Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ligipääsetavus peab olema tagatud kõigile
Tuleval nädalal arutatakse võimalikke lahendusi, mis tagaksid erivajadustega inimestele ligipääsu informatsioonile, asutustele ja teenustele

Koosolekul arutatakse täpsemalt, missugused on väljakutsed ja senised tegevused. Samuti räägitakse ka teema olulisusest üldisemalt ja ümarlaua moodustamisest. Sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt’i käskkirjaga moodustatakse ümarlaud, kuhu lisaks ministeeriumite esindajatele kuuluvad ka erinevad MTÜ-d, sihtasutused ja liidud. Eesmärk on nõustada sotsiaalse turvalisuse, kaasatuse ja võrdsete võimaluste arengukava raames ligipääsetavuse tagamise olukorra kujundamist. Samuti ka analüüsida riiklike meetmete mõju, asjakohasust ja tõhusust.

„Peame ühiskonnana õppima mõtlema nii, et takistusi meie ühises elus osalemiseks oleks võimalikult vähe. Tähtis pole ainult füüsiline ligipääsetavus hoonetele, vaid ka info kättesaadavus,“ rõhutas minister Kütt. „Erivajadustega inimeste kogemused ja nõu on siin asendamatu. Ühise laua taga saame kokku leppida, mida saame teha, et seniseid takistusi likvideerida,“ lisas Kütt. Uute teenuste, hoonete jm arendamisel peab olema eesmärgiks, et ligipääs oleks tagatud kõigile ilma täiendava kohandamise vajaduseta.

Kohtumine on jätk MTÜ Ligipääsetavuse Foorum ettepanekule kutsuda kokku ligipääsetavuse ümarlaud, mille üheks ülesandeks saab olema lahenduste pakkumine ühiskondlike hoonete, eluruumide, transpordi, elukeskkonna ja informatsiooni ligipääsetavuse parandamiseks. MTÜ Ligipääsetavuse Foorumi liikmete seas on 10-15 aastase töökogemusega nägemis-, kuulmis- ja liikumispuudega asjatundjaid arhitektuuri, disaini, IT ja ka õigusteaduse valdkonnas. Ligipääsetavuse Foorumi asjatundjad aitasid kaasa ka töötukassa uue büroo ehitusel. Spetsialistid andsid nõu, kuidas kontor teha võimalikult mugavaks ka erivajadustega inimestele.

Oskar Lepik
31 Märts 2015
  Kommentaarid