Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ideede laat kasvas topeltsuureks
Täna Rakvere Ametikoolis toimunud neljas Ideede laat vapustas nii osalejate arvu, kui ka töötubade mitmekesisuse poolest.

Lääne-Viru maavalitsuse haridus-ja sotsiaalosakonna vanemspetsialist Merle Maimjärv-Mirka sõnul eelregistreerus Ideede laadale 1005 osalejat. „Seda on ligi kaks korda rohkem, kui eelmisel aastal,“ rõõmustas Maimjärv-Mirka.

„Meie jäime väga rahule. Esmane tagasiside töötubade läbiviijatelt ja osalejatelt oli positiivne - kõik, kes õppida ja katsetada tahtsid, said seda teha ja vähem huvitatud said eemalt vaadata,“ kommenteeris Maimjärv-Mirka, tänades kõiki partnereid, töötubade läbiviijaid ja osalejaid. Eriti aga võõrustajat Rakvere Ametikooli, kes lisaks oma ruumidele toetas ka inimressursiga.

Lääne-Viru maavanem Marko Torm peab ettevõtmist maakonna noortele väga oluliseks ning Maavalitsuse jaoks eluliselt tähtsaks. „Meie roll on alati mõelda selle peale, mida saaksime veel ja lisaks piirkonna jaoks ära teha, mitte ainult seda, mida miinimumprogrammina meilt oodatakse. Oleme selgelt sõnastanud endale eesmärgina noorte arengu toetamise ja eneseteostusvõimaluste avardamise. Lääne-Virumaa on suurepärane koht, kus ennast arendada ja harida," on maavanem Torm veendunud.

Ideede päeval sai proovida robotite ehitamist, leiutamist, 3D-joonestamist ja printimist. Tutvuda sai nii auto- kui IT valdkonnaga, elektriskeemidega, filminduse ja veeökoloogiaga.

Huvilised said luua päris oma mobiilirakenduse Android keskkonnale. Proovida kätt auto- ja lennumudelitega ning robovõistluse demorajal robotitega. Näha ja katsuda sai ka krosskarti ja avastada droonide põnevaid võimalusi .

Lisaks olid esindatud mitmesugused laboratooriumid, kus tehti sinasõprust loodusteadustega, õpiti tegema lõhnasid, täringuid, hõljukeid ning tehti katsetusi ajuseadmetega.

Tarkust jagasid keskkonnaamet, politsei, maanteeamet, Rakvere haigla, Haljala ja Rakvere noortekeskused, noorkotkad ja kodutütred.

Põnevaid etendusi pakkusid Rakvere Reaalgümnaasiumi teadusteater Tipp ja Pauk, Ahhaa teadusteater ning Psühhobussi teadusteater. Kui esimesed neist tegid põnevaid katseid füüsika ja keemia valdkonnas, siis viimane jagas teadmisi inimese tajust, mälust ja reaktsioonidest.

Ideede laata korraldab Lääne-Viru maavalitsus koostöös Europe Directi Lääne-Virumaa teabekeskuse, Lääne-Viru arenduskeskuse, Lääne-Virumaa Rajaleidja keskuse, Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu, politsei ja päästeametiga ning maakonna koolide ja tehnika- ning tehnoloogiaringidega.
08 Aprill 2015
  Kommentaarid